Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: 26 sierpnia - Najświętsza Maryja Panna Częstochowska
Radio Plus Radom /KULTURA/Gitarowe Grand Prix zostaje w Radomiu!

Kultura

Gitarowe Grand Prix zostaje w Radomiu!

13 maj 2019 / Tekst

Grand Prix zostaje w Radomiu! Robert Kwiędacz - uczeń Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu zdobył główną nagrodę I Radomskiego Zlotu Gitarowego. Nagrodą jest statuetka oraz występy recitalowe na terenie całego kraju. 

Gitarowe Grand Prix zostaje w Radomiu!
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom

Po raz pierwszy w Radomiu odbył się Ogólnopolski Konkurs i Festiwal Gitarowy Szkół Muzycznych I i II stopnia – „Radomski Zlot Gitarowy”. Organizatorem wydarzenia jest Zespół Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu oraz Towarzystwo Muzyczne w Radomiu. Współorganizatorami konkursu byli: Rada Rodziców Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu oraz Ognisko Muzyczne MałyMuzyk.

- Celem Zlotu jest przede wszystkim popularyzacja muzyki, możliwość obcowania z gitarą, pokazanie adeptom sztuki jakiejś drogi artystycznej, możliwość wymiany doświadczeń między pedagogami - wymienia Paweł Kwaśny - organizator wydarzenia. - Różnorodność odmian i zastosowań gitary w różnych rodzajach muzyki sprawia, że jest to instrument cały czas popularny. Ma również inne zalety - przekonuje Paweł Kwaśny:

W konkursie udział wzięło 36 uczestników z całej Polski. Rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych: do 10 do 15 i do 20 lat. Jury przyznało wyróżnienia, ale również kilka miejsc trzecich i drugich w poszczególnych kategoriach. Nagroda główna miała trafić do uczestnika, który - poza punktacją - wyróżniał się szczególną osobowością i telantem. Zdaniem jurorów taką osobą jest Robert Kwiędacz - uczeń Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu. Zdobywca Grand Prix był jednocześnie zwycięzcą w kategorii 3. - To będą pierwsze moje tak poważne koncerty w życiu. Myślę, że zmienią tok mojego życia. Jestem wzruszony i zaskoczony - mówi laureat:

Przewodniczącą czteroosobowego jury była Anna Pietrzak z Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. - Świetnie zorganizowana i przygotowana impreza. Jednak ocenianie - w przypadku muzyki jest to naprawdę trudne. Każdy z nas jest inną osobowością i docenia coś innego. Braliśmy pod uwagę muzykalność, technikę, ale chyba bardziej nas urzekały takie wykonania, które powodowały, że na chwilę zatrzymywał się czas - wyjaśnia przewodnicząca:

 - Mimo, że kultura muzyczna nie ma jeszcze tak należytego miejsca, na jakie zasługuje to młodzi ludzie pragną żywego kontaktu z żywą muzyką - mówi Jerzy Ciecieląg - dyrektor Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu: 

Laureaci wyłonieni zostali po wielogodzinnych przesłuchaniach. Jednak Radomski Zlot Gitarowy to nie tylko konkurs, ale również koncerty. Na radomskiej scenie wystąpił Erlendis Quartet. Odbył się również koncert muzyki Astora Piazzolli - „Piazzolla Night”. Radomski Zlot Gitarowy zakończył się niedzielnym koncertem laureatów. 

Wydarzeniu medialnie patronowało Radio Plus Radom. 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4