Na antenie: W rytmie Radomia i regionu
Magda Gliszczyńska, Wojtek Sałek
Patron dnia: św. o. Pio z Pietrelciny
Radio Plus Radom /Aktualności/Diecezja radomska/Oddaj krew!

Kultura.

Oddaj krew!

06 luty 2014 / Tekst

Na Światowy Dzień Chorego diecezjalna Caritas zachęca do oddawania krwi. Będzie ją można oddać przez dwa dni w siedzibie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Radomiu.

Poniżej publikujemy pismo dyrektora centrum Józefa Wańka:
11 lutego 2012 po raz 20. obchodziliśmy Światowy Dzień Chorego, który został ustanowiony przez papieża Jana Pawła II w dniu 13 maja 1992 roku. Miało to miejsce w 75. rocznicę objawień fatimskich i w 11. rocznicę zamachu na życie papieża.
Jubileuszowa rocznica celebrowania Światowego Dnia Chorego stała się motywem działań ogólnopolskiej kampanii społecznej PODARUJ KROPLĘ MIŁOŚCI, a tym samym rozpoczęcia współpracy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. dr Konrada Vietha w Radomiu z Caritas Diecezji Radomskiej.
Działania związane z realizacją w/w kampanii znalazły zrozumienie wśród władz kościelnych, za co serdecznie dziękujemy Bp. Henrykowi Tomasikowi, jego przychylność i akceptację całego przedsięwzięcia. Podziękowania kierujemy również do wszystkich proboszczów parafii diecezji radomskiej, a także dla Komendantów służb mundurowych w Radomiu , którzy włączyli się do akcji poboru krwi.
W 2012 roku na 55 ekipach zgłosiło się 1506 osób, spośród których 1337 krwiodawców oddało 598,95 litra krwi. Był to najlepszy wynik w Polsce. Podsumowując dwuletnią współpracę możemy pochwalić się już 98 akcjami, a także tym, że jesteśmy jedynymi, którzy kontynuują kampanię Podaruj Kroplę Miłości do chwili obecnej.
Chcąc nadal realizować cel Światowego Dnia Chorego jakim jest dowartościowanie cierpienia chorych, solidaryzowanie się z nimi w sferze duchowej oraz chęć niesienia im pomocy, zapraszamy 11 lutego 2014 r. w godz. 7.00 do 18.00 do siedziby RCKiK przy ul. Limanowskiego 42 w Radomiu do oddawania krwi i rejestrowania się jako potencjalni dawcy szpiku. Każdy kto odda krew w tym dniu otrzyma drobny upominek w postaci T-shirtu.
Oddanie "kropli" krwi to jeden z najcenniejszych darów, to danie drugiemu WIARY - często traconej w wyniku choroby, to niejednokrotnie NADZIEJA na wyleczenie, to dar chrześcijańskiej MIŁOŚCI BLIŹNIEGO. Tak uczył nas Jan Paweł II. To niewiele, a zarazem najwięcej, bo krew to życie! - to dar serca. Największy i najpiękniejszy dar jaki zdrowy człowiek może ofiarować drugiemu człowiekowi będącego w potrzebie. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tym ważnym i szczytnym przedsięwzięciu, realizowanym przez RCKiK Radom i Caritas Diecezji Radomskiej.

ARTYSTA TYGODNIA

Voyage, voyage

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY