Na antenie: W RYTMIE RADOMIA I REGIONU
Beata Okulińska
Patron dnia: 19 czerwca - święci męczennicy Gerwazy i Protazy
Radio Plus Radom /KULTURA/Jazzowo w Końskich

Kultura

Jazzowo w Końskich

09 kwiecień 2019 / Tekst

To będzie prawdziwa uczta dla wielbicieli muzyki jazzowej. Konecki dom kultury znalazł się na mapie projektu „Polski Jazz 360 stopni”, dzięki czemu gościć będzie znakomitą wokalistkę Annę Gadt.

Anna Gadt wystąpi w koneckim domu kultury we wtorek (9 kwietnia). – Koncert dedykowany jest publiczności, która ceni sobie muzykę nie tylko lekką, łatwą i przyjemną, ale także nieco bardziej wyrafinowaną – mówi Piotr Salata, dyrektor Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Końskich. – Jestem przekonany, że takich widzów nam nie zabraknie – dodaje.

Anna Gadt jest nie tylko wokalistką, ale także pedagogiem w Instytucie Jazu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, gdzie w 2013 roku uzyskała tytuł doktora w dyscyplinie wokalistyka jazzowa. Jeszcze jako studentka zdobyła główne nagrody w takich konkursach i festiwalach jazzowych jak między innymi Międzynarodowe Spotkania Wokalistów Jazzowych, Old Jazz Meeting. Koncertowała w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej, na Sopot TOPtrendy Festiwal, Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, Sali Kongresowej w Warszawie, na jazzowych festiwalach w Niemczech, na Łotwie. Była trenerką wokalną w telewizyjnym programie Polsatu „Jak oni śpiewają”. Wydała kilka albumów. Dwa z nich zyskały nominację do nagród Fryderyki. Nominację zyskała w 2018 roku także sama wokalistka w kategorii Artysta Roku.

W sali „Egipcjanki” Anna Gadt wystąpi z akompaniamentem akordeonisty Zbigniewa Chojnackiego i perkusisty Krzysztofa Gradzika. Obaj panowie to doskonali muzycy grający z wieloma jazzowymi formacjami. Usłyszymy przede wszystkim utwory z najnowszej płyty „Renaissance”.

Początek koncertu w „Egipcjance” we wtorek 9 kwietnia o godzinie 19. Bilety w Miejsko-Gminnym Domu Kultury w w cenie 15 złotych.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4