Na antenie: W rytmie Radomia i regionu
Wojciech Sałek
Patron dnia: św. Szymon z Lipnicy, prezbiter
Radio Plus Radom /KULTURA/Kolędowali w Opocznie

Kultura

Kolędowali w Opocznie

15 grudzień 2016 / Tekst

W Opocznie zakończyły się eliminacje XV Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Staropolskie Kolędowanie”. Przesłuchania odbyły się w miejscowym domu kultury.

Eliminacje jak co roku cieszyły się dużym zainteresowaniem wykonawców. Na scenie Miejskiego Domu Kultury prezentowali się zarówno najmłodsi, czyli przedszkolaki, jak i uczniowie okolicznych szkół, wyjaśnia Zdzisław Miękus, dyrektor placówki.

Finał ogólnopolskiego festiwalu odbędzie się w Radomiu 29 grudnia. Zaprezentują się w nim także artyści, którzy najlepiej zostali ocenieni podczas opoczyńskich eliminacji „Staropolskiego Kolędowania”. A są to: Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca „Kuniczanka” z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Wandy i Henryka Ossowskich w Kunicach oraz chór działający przy Studio 107 Band z I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego w Opocznie.

Ponadto jury wyróżniło: zespół „Małe Aniołki” z Akademii Przedszkolaka w Opocznie, Jakuba Bińkiewicza ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. K. Makuszyńskiego w Rawie Mazowieckiej, Jadzię Kołodziej ze Szkoły „Melodia” w Kielcach, filia w Końskich oraz duet Anna Kołodziejczyk i Damian Piwowarczyk z Prywatnego Liceum Ogólnokształcące w Opocznie.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4