Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 21 sierpnia - św. Pius X, papież
Radio Plus Radom /KULTURA/Kolejami Mazowieckimi do Kultury

Kultura

Kolejami Mazowieckimi do Kultury

23 styczeń 2017 / Tekst

Jeżdżąc Kolejami Mazowieckimi można taniej zwiedzać placówki kultury. Dziś ruszył projekt "Koleją do Kultury".

Kolejami Mazowieckimi do Kultury
fot. Michał Słaby

Umowę w tej sprawie podpisali: prezes Kolei Mazowieckich Artur Radwan, członek zarządu Kolei Mazowieckich Dariusz Grajda oraz przedstawiciele 13 instytucji kultury. Od dziś muzea, teatry, czy skanseny staną się bardziej dostępne i będą na każdą kieszeń. 

Zasady są proste. Podróżując Kolejami Mazowieckimi należy zachować bilet, który przez 30 dni uprawnia nas do zniżek w 13 mazowieckich instytucjach kultury. Nie jest też ważne jaki jest to rodzaj biletu. W akcji nie biorą udziału jedynie bilety ZTM i WKD zakupione w ramach oferty „Wspólny Bilet ZTM-KM-WKD”. 

Zniżki czekają na nas w instytucjach kultury z Radomia, Płocka, Sierpca, z Sannik, a także z samej Warszawy.  Są zróżnicowane.  Muzeum Wsi Radomskiej kusi 20%-owymi zniżkami. Dyrektor ilona Jaroszek:

3 zł zapłacimy w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia. Bilet normalny w cenie ulgowego to oferta Mazowieckiego Instytutu Kultury, Muzeum Niepodległości oraz Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej. W Teatrze Polskim w Warszawie dostaniemy 15 proc. zniżki na bilety normalne i ulgowe, a Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie oraz Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu zwiedzimy z 20-procentową zniżką. Z biletem KM Europejskie Centrum Artystyczne im. F. Chopina w Sannikach odwiedzimy z 40%-ową zniżką, a Muzeum Sportu w Warszawie bezpłatnie. W Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie otrzymamy bilet normalny za pół ceny. W Teatrze Dramatycznym w Płocku za bilet normalny na spektakle własne teatru zapłacimy jak za ulgowy.

- Każdy z naszych pasażerów na pewno znajdzie coś dla siebie, szczególnie, że do akcji można przystąpić z każdym rodzajem biletu - zarówno jednorazowym, jak i okresowym, czy zakupionym w ofercie specjalnej. Warto więc zaplanować sobie wycieczkę jednym z naszych pociągów i połączyć ją ze zwiedzaniem Mazowsza, które kryje wiele atrakcji – powiedział Dariusz Grajda, członek zarządu KM.

Do korzystania z promocji zachęca też marszałek woj. mazowieckiego Adam Struzik. – Oferta kulturalna Mazowsza jest bardzo bogata. Samorząd nadzoruje w sumie około 30 instytucji kulturalnych – muzeów, skansenów, teatrów czy bibliotek. Są one regularnie modernizowane i wyposażane, a prezentowane w nich ekspozycje niezwykle ciekawe. Warto poznać region, jego historię, tradycję, przyrodę, a w ramach akcji można zrobić to taniej  – powiedział marszałek Adam Struzik. 

Akcja potrwa do końca roku. 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4