Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Monika Borysow-Dudowicz
Patron dnia: 24 sierpnia - św. Bartłomiej, Apostoł
Radio Plus Radom /KULTURA/Koncert jazzowy w Teatrze

Kultura

Koncert jazzowy w Teatrze

20 marzec 2019 / Tekst

Julia Maria Sawicka w koncercie pt.: „Za sen mój chodzę na czereśnie”

Koncert jazzowy w Teatrze
za: Teatr Powszechny w Radomiu

Teatr Powszechny w Radomiu zaprasza na koncert jazzowy. 29 marca 2019 r. o godzinie 19.00 na scenie kameralnej teatru odbędzie sie koncert pt.: „Za sen mój chodzę na czereśnie”. Julia Maria Sawicka jest wokalistką i pianistką obdarzoną niezwykle zmysłowym głosem, którym z wielką pasją wyśpiewuje jazz.

Materiał muzyczny, który składa się na koncert „Za sen mój chodzę na czereśnie” powstał z jej fascynacji poezją Tadeusza Nowaka (1930 – 1991). Odnajdziemy w nim elementy jazzu, folku i muzyki pop na najwyższym artystycznym poziomie.

...z każdej trawki Bóg skoszony śpiewaWobec poezji Tadeusza Nowaka (1930 - 1991) trudno pozostać obojętnym. Ileż w niej ludzkiej słabości, ale też wielkości, na którą potrafimy się zdobyć. Strofy krakowsko-warszawskiego twórcy roją się od aniołów, żebraków, władców, uczłowieczonych zwierząt i roślin, które nie zawsze tylko milcząco nam się przyglądają. Pachną ciężko oddychającą ziemią i krochmaloną suknią młodej dziewczyny, gotującej się do dorosłości. Spoza tej bogatej w ornamenty mitologii wyziera też oczywiście muzyka. Raz przygrywająca nam do odwiecznego tańca tandetnie, wręcz hałaśliwie, niczym wiejski grajek, co instrumentu dostroić nie zdołał. Innym razem, subtelnie nad wyraz, prawie niebiańsko, wyrzucając z siebie dźwięki o nieziemskim pochodzeniu. Bo Nowak ma wyjątkowy słuch. Dlatego i my słuchajmy. W takie podróże nie zabierze nas wielu poetów. O takich słowach się nie zapomina. 

Julii Sawickiej towarzyszy zespół muzyczny w składzie: Tomasz Jędrzejewski - piano, syntezator, Tomasz Ślotała – gitara, Żenia Betliński – kontrabas  , Adam Zagórski – perkusja

Bilety w kasie teatru w cenie  30 zł

(za: Teatr Powszechny w Radomiu)

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4