Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Aleksy, wyznawca
Radio Plus Radom /KULTURA/Kończy się sezon w radomskim Teatrze

Kultura

Kończy się sezon w radomskim Teatrze

26 czerwiec 2014 / Tekst

Dla Teatru w Radomiu- to nie będzie czas błogiego lenistwa.

Foto: Teatr Powszechny w Radomiu
Foto: Teatr Powszechny w Radomiu

Bieżący sezon artystyczny dobiega końca. Po intensywnych miesiącach pracy letnia kanikuła nie oznacza jednak dla Teatru błogiego wakacyjnego lenistwa- móiw Jolanta Korłub- Ogonkowska z radomskiego Teatru.
W ostatnich dniach czerwca Powszechny weźmie udział w International Festival and Theatre Meeting V4, organizowanym w węgierskim Vac w ramach projektu realizowanego ze środków Funduszu Wyszehradzkiego. W Vac radomscy aktorzy zaprezentują spektakl „Majakowski/Reaktywacja” i uczestniczyć będą w międzynarodowych warsztatach teatralnych- zapowiada Jolanta Korłub- Ogonkowska. W lipcu Teatr Powszechny wystąpi gościnnie w Zamościu. Publiczności 39. Zamojskiego Lata Teatralnego radomski zespół zaprezentuje „Siedem lekcji dla Zmarłych” Janusza Wiśniewskiego. Aktorzy Powszechnego zagrają to poruszające przedstawienie w niezwykłych klimatycznych przestrzeniach Kazamaty Bastionu VII. Wielkie emocje murowane!
Sierpień stać będzie w Teatrze pod znakiem intensywnych prób do nowych przedstawień, na które zaprosimy Państwa tuż po wakacjach…- zapowiada Jolanta Korłub- Ogonkowska.
Tymczasem serdecznie dziękujemy naszym Widzom za wspólnie przeżyte, fantastyczne chwile kończącego się sezonu. Życzymy zdrowych, słonecznych, pełnych radości i wypoczynku wakacji, już teraz zapraszamy do nas jesienią.
… A we wrześniu m. in.:
Stanisław Wyspiański- Wesele, reż. Mikołaj Grabowski- premiera 20 września 2014
Od czasu premiery ten utwór inspirował i „dręczył” Polaków, zmuszał do ponownego przemyślenia, do weryfikowania własnych postaw. „Wesele” próbuje nazwać zagrożenia, które także dla na dzisiaj są widoczne na każdym kroku.
Czy utwór Stanisława Wyspiańskiego przemawia jeszcze do wyobraźni Polaków w roku 2014? Czy materiał literacki, który ponad 110 lat temu zszokował premierową publiczność, jest w stanie poruszyć umysły dzisiejszego widza? Jesteśmy tego bardzo ciekawi…- zastanawia się reżyser- Mikołaj Grabowski
To zaledwie początek wrześniowych niespodzianek teatralnych, bo oprócz „Wesela” szykują się dwie inne, równie intrygujące premiery, o których będziemy informować wkrótce- dodaje Jolanta Korłub- Ogonkowska.  
W październiku zaprosimy Państwa na…  XI Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski
18-2 5 października 2014 r. Kilkudniową wielką teatralną ucztę, podczas której gościć będziemy m.in. Panią Ritę Gombrowicz oraz zespoły z kilku krajów świata (m.in. z Francji, Szwajcarii, Argentyny, Węgier), a także wielu znakomitych polskich gości (m.in. Teatr Narodowy z Warszawy) tradycyjnie zainauguruje premiera Teatru Powszechnego. Tym razem będzie to „Przenikanie”– spektakl według scenariusza i w reżyserii Waldemara Śmigasiewicza- wylicza Jolanta Korłub- Ogonkowska.
Również w październiku na naszej lalkowej scenie rozpocznie próby Chia-yin Cheng – utytułowana tajwańska reżyser młodego pokolenia, dyrektor artystyczny Puppet & Its Double Theater. Wspólnie z aktorami Fraszki Chia-yin Cheng przygotuje polsko-tajwańską wersję „Słowika” Hansa Christiana Andersena.
Wszystko wskazuje zatem, że jesień obfitować będzie w teatr. Zapowiada się różnorodnie, niebanalnie i naprawdę międzynarodowo. Czekamy na Państwa! Do zobaczenia po wakacjach!- dodaje Jolanta Korłub- Ogonkowska z Teatru Powszechnego w Radomiu. 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4