Na antenie: NOCNE ŚWIATŁA
Paweł Krzemiński
Patron dnia: św. Wawrzyniec z Brindisi, prezbiter i doktor Kościoła
Radio Plus Radom /KULTURA/Kulturalne ferie na Mazowszu

Kultura

Kulturalne ferie na Mazowszu

15 styczeń 2015 / Tekst

Jeśli pogoda będzie kapryśna, warto poświęcić czas na podróż do Radomia na zwiedzanie miejscowych muzeów.

Podróż w czasie do minionych epok, nauka jazdy na łyżwach czy rajdy narciarskie - to tylko niektóre propozycje dla dzieci w czasie ferii na Mazowszu. Izabela Stelmańska, zastępca Dyrektora Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego:

 

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Jeśli pogoda będzie kapryśna, warto poświęcić czas na podróż do Radomia na zwiedzanie miejscowych muzeów. Muzeum Jacka Malczewskiego z pewnością zainteresuje młodych adeptów malarstwa. Natomiast Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli (10 km od Radomia) to miejsce idealne dla miłośników literatury. Ciekawą propozycją jest też Muzeum Wsi Radomskiej, w którym oprócz podziwiania stałych ekspozycji można zdobyć nowe umiejętności. Prowadzone są tu bowiem m.in. warsztaty z wypieku chleba czy też robienia glinianych naczyń. Dzieci mogą też przymierzyć stroje z dawnych czasów. Koszt lekcji i warsztatów muzealnych to 9 zł (dzieci do lat 6) oraz 12 zł (pozostali). Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej http://www.muzeum-radom.pl
Jeśli zimowa aura pozwoli sierpecki skansen (ok. 40 km od Płocka) zaprasza na kulig. Wizytę w Sierpcu można połączyć z wycieczką do Płocka.
Każdy, kto lubi sportowe wyzwania może spróbować swoich sił w rajdzie narciarskim w Kampinoskim Parku Narodowym (ok. 40 km od Warszawy) lub muzealnej ślizgawce na łyżwach organizowanej przez Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Hotel California"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4