Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 22 sierpnia - Najświętsza Maryja Panna Królowa
Radio Plus Radom /KULTURA/Majówka z deszczem? Żaden problem!

Kultura

Majówka z deszczem? Żaden problem!

28 kwiecień 2016 / Tekst
Kino, wystawy, a może rodzinne zabawy w domu? Propozycji na udaną majówkę jest wiele - nawet jeśli pogoda nie będzie nas rozpieszczać.
Majówka z deszczem? Żaden problem!
fot. twojapogoda.pl

Kwiecień - plecień bo przeplata trochę zimy, trochę lata - w tym roku przysłowie to sprawdza się w stu procentach. A co, jeśli początek maja przywita nas deszczem? Nie musimy weekendu majowego spędzać przed telewizorem, czy komputerem.

Już 1 maja, w niedzielę Skansen zaprasza na Majówkę w Muzeum Wsi Radomskiej. Na gości, którzy wybiorą się do Muzeum czekają między innymi warsztaty fotograficzne, warsztaty plastyczne dla dzieci oraz wernisaże wystaw i pokaz XIX - wiecznej fotografii stworzonej metodą mokrego kolodionu. Więcej o gratce dla pasjonatów fotografii i nie tylko mówi Magdalena Szejgiec z Muzeum Wsi Radomskiej:

Jeśli pogoda nie będzie sprzyjać spacerom i wycieczkom, można wybrać się do Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia", które czynne będzie 1 maja. Tam wystawa Orońsko. 17 km w linii prostej. To dobra okazja, by zapoznać się z częścią prac znajdujących się w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. Zaprasza Michał Grabowski z "Elektrowni":

W długi weekend można również wybrać się do jednego z radomskich kin sieciowych, albo skorzystać z propozycji kina studyjnego w "Elektrowni". Zarówno dzieci, jak i dorośli znajdą w nim coś dla siebie: 

We wszystkie dni długiego majowego weekendu, z wyjątkiem niedzieli - 1 maja, na zwiedzających czekać będą pracownicy Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli. Wizyta w Muzeum może być dobrą okazją do zapoznania się z twórczością i życiem Witolda Gombrowicza, zachęca Ewa Witkowska - specjalista ds. organizacji w Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli:

Jeżeli w Opocznie nie dopisze pogoda, mieszkańcy miasta mogą wybrać się do Muzeum Regionalnego. Tam stała wystawa poświęcona ziemi opoczyńskiej oraz dwie wystawy czasowe: "Plastyka zdobniczo - obrzędowa powiatu opoczyńskiego" oraz "Wyróżnieni strojem. Huculszczyzna - tradycja i współczesność". Muzeum czynne będzie w sobotę, 30 kwietnia oraz w poniedziałek 2 maja.

Szydłowieckie Centrum Kultury otwarte na zwiedzających będzie 1, 2 i 3 maja. Na Zamku w Szydłowcu również czeka na mieszkańców i nie tylko wiele wystaw, a odwiedzić je można na przykład przy okazji szydłowieckich Zygmuntów.

W razie niepogody można wybrać się do muzeum, czy kina, ale także można rodzinnie spędzić czas we własnym domu. Przekonuje o tym Grzegorz Molenda - dyrektor Domu Kultury Idalin:

Chociaż prognozy są różne, a ile osób - tyle opinii, to mamy dla Państwa pozytywne informacje z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Warszawie:

Prognozy mogą ulec zmianie, dlatego warto już teraz przygotować się na każdą możliwość.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4