Na antenie: LUDZKIM GŁOSEM
Patrycja Michońska
Patron dnia: św. Bonawentura, biskup i doktor Kościoła
Radio Plus Radom /KULTURA/Malowane lato 2019

Kultura

Malowane lato 2019

11 kwiecień 2019 / Tekst

Ruszyły zgłoszenia do udziału w projekcie animacyjno-edukacyjnym Malowane lato.

Malowane lato 2019
za: pixabay

Projekt organizowany jest od kilku lat przez Mazowiecki Instytut Kultury i lokalnych partnerów w małych miejscowościach na terenie województwa mazowieckiego. Do współorganizacji zapraszamy ośrodki kultury, biblioteki, szkoły, samorządy i organizacje pozarządowe. Malowane lato to cykl wyjątkowych warsztatów plastycznych, edukacyjnych i animacyjnych, skierowanych do dzieci i młodzieży. Projekt realizowany jest przez Mazowiecki Instytut Kultury w okresie wakacyjnym w małych miejscowościach na terenie województwa mazowieckiego we współpracy z lokalnymi partnerami. Malowane lato realizowane jest zwykle w 10 miejscowościach. W warsztatach rokrocznie bierze udział około 600 uczestników.

Zajęcia w ramach warsztatów prowadzą wykwalifikowani pedagodzy, artyści i instruktorzy z lokalnych społeczności. Terminy ustalane są z partnerami indywidualnie. Warsztaty prowadzone są zwykle w lipcu i sierpniu w trybie dwutygodniowym, 3 razy w tygodniu po minimum 4 godziny dziennie. Zajęcia odbywają się w małych grupach nieprzekraczających 20 uczestników.Do udziału zapraszamy współorganizatorów z terenu województwa mazowieckiego: ośrodki kultury, biblioteki, szkoły, samorządy i organizacje pozarządowe, itp. O przystąpieniu do projektu decyduje kolejność zgłoszeń oraz spełnienie warunków uczestnictwa.Młodzież i dzieci biorące udział w projekcie poznają zarówno tradycyjne, jak i nowe nietypowe techniki plastyczne (np. podczas zeszłorocznej edycji uczestnicy pracowali nad filmem animowanym). Efekty prac prezentowane są na lokalnych wystawach końcowych. Prowadzący wybierają również 5 najciekawszych ich zdaniem prac z danej miejscowości. Wyróżnione w ten sposób prace eksponowane są w siedzibie Mazowieckiego Instytutu Kultury. Specjalna komisja wybiera spośród nich najlepsze dzieła całej edycji. Ich reprodukcje trafiają do wydanego przez MIK katalogu, a autorzy zostają nagradzani podczas finału, organizowanego w Mazowieckim Instytucie Kultury. Galę uświetnia koncert i wystawa zwycięskich dzieł.

 Szczegółowych informacji udziela koordynatorka projektu:Paulina Czajortel. 22 586 42 10e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4