Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 26 czerwca - św. Josemaría Escrivá de Balaguer, prezbiter
Radio Plus Radom /KULTURA/Marcin Kępa po raz kolejny o "Radomiu"

Kultura

Marcin Kępa po raz kolejny o "Radomiu"

29 wrzesień 2017 / Tekst

Zebrał w książkę radomskie opowieści a dziś dzieli się nimi ze swoimi czytelnikami. W Resursie Obywatelskiej w Radomiu odbyła się promocja najnowszej książki Marcina Kępy pt.” Było nie było. Powidoki radomskie”. Zbiór obejmuje teksty, które ukazywały się w radomskim wydaniu „Gazety Wyborczej” w latach 2014-2016.

Marcin Kępa po raz kolejny o "Radomiu"
foto: MN/Radio Plus Radom

„Opowiadania i obrazki Marcina Kępy to podróż w czasie i po światach, w których Radom bywał zatopiony. Piękne to – plastyczne, fascynujące, wciągające. Kępa pokazuje historię tak, jakby działa się wokół nas” – opisuje Ziemowit Szczerek, radomianin, pisarz i publicysta, współautor wraz z Kępą opowiadań „Paczka Radomskich”.

Co to za opowieści, czego i kogo dotyczą i dlaczego warto sięgnąć po tę pozycję opowiada autor:

Marcin Kępa (ur. 1977 r. w Radomiu), pisarz, publicysta, animator kultury. Absolwent polonistyki UW i zarządzania kulturą UJ. Współpracownik „Gazety Wyborczej”, gdzie prowadzi stałą rubrykę „Literacki Atlas Radomia”. Współautor (z Ziemowitem Szczerkiem) zbioru opowiadań „Paczka Radomskich” oraz autor książek „Twierdza Radom” i „Było nie było. Powidoki radomskie”. Napisał teksty do wielu popularnonaukowych i naukowych wydawnictw poświęconych rodzinnemu miastu, m.in. „Radom. Spacer sentymentalny”, „Radomskie Monografie Filologiczne, Powroty. Radom” (antologia pisarzy radomskich).

Wieloletni pracownik Ośrodka Kultury i Sztuki „Resursa Obywatelska” w Radomiu, w którym kieruje Działem Dziedzictwa Kulturowego. Twórca Klubu Dobrego Filmu i Radomskiego Festiwalu Filozofii „Okna” im. prof. Leszka Kołakowskiego. Od 2010 r. prezes Radomskiego Towarzystwa Naukowego. Laureat Radomskiej Nagrody Kulturalnej (2013) i Nagrody Św. Kazimierza (2015).

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4