Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 21 sierpnia - św. Pius X, papież
Radio Plus Radom /KULTURA/Mazowsze będzie miało nową stolicę

Kultura

Mazowsze będzie miało nową stolicę

09 październik 2015 / Tekst
Jeszcze do końca października powiaty z województwa mazowieckiego mogą ubiegać się o miano "Stolicy Kultury Mazowsza". Obecnie kultura regionu ma swoje centrum w powiecie nowodworskim.
Mazowsze będzie miało nową stolicę
fot. zelazowska.eu

Konkurs organizowany przez samorząd woj. mazowieckiego to doskonała forma promocji pięknych miejsc na Mazowszu i lokalnych działań kulturalnych. – Chodzi o to, aby pokazać całej społeczności Mazowsza, ale również turystom i gościom z innych regionów Polski, to, co najpiękniejsze w danym powiecie. Dzięki konkursowi udało nam się do tej pory zaktywizować wielu ludzi – od dzieci, które w swoich szkołach i zespołach amatorskich realizują różnego rodzaju ciekawe projekty, po instytucje kultury w powiecie – mówi marszałek Adam Struzik.

Zasady konkursu są proste. Miasto powiatowe powinno przygotować propozycję rocznego programu imprez kulturalnych, które będą organizowane w mieście i sąsiednich gminach. Trzeba też przedstawić koszty poszczególnych działań. Zwycięzca otrzyma wsparcie finansowe od województwa na organizację imprez kulturalnych. "Stolicą Kultury Mazowsza" były do tej pory m.in. Pułtusk, Węgrów, Sokołów Podlaski, Szydłowiec, Płońsk oraz powiaty: sierpecki, makowski, piaseczyński, sochaczewski, żyrardowski, kozienicki, mławski, przasnyski. Obecnie miano to ma powiat nowodworski. Przez cały rok odbywały się tam liczne imprezy: II Mazowiecki Przegląd Piosenki i Pieśni Powstańczej, Uroczystości na Cmentarzu Mauzoleum w Palmirach, Obchody 76. rocznicy Obrony Modlina 1939, Festiwal Kultury Żydowskiej ”Warszawa Singera” – Leoncin, Biesiada Rozśpiewanych Narodów, czy XXXIX Ogólnopolski Zlot Przyjaciół Indian.

– Zachęcam wszystkie samorządy, aby złożyły takie wnioski i zaprezentowały swój program, ponieważ jest to niepowtarzalna okazja do tego, aby zaistnieć na mapie kulturalnej Mazowsza. Warto pokazać to, co mamy najlepszego – mówi zastępca dyrektora Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego Izabela Stelmańska. Wnioski należy składać do 31 października w sekretariacie Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, ul. Brechta 3 03-472 Warszawa, z dopiskiem „Stolica Kultury Mazowsza 2016”.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4