Na antenie: W rytmie Radomia i regionu
Wojciech Sałek
Patron dnia: św. Aleksy, wyznawca
Radio Plus Radom /KULTURA/Michał Budzisz to legenda Radomia!

Kultura

Michał Budzisz to legenda Radomia!

23 wrzesień 2016 / Tekst

- Są takie osoby utożsamiane bardzo mocno z miejscem, z miastem, z którego pochodzą. Mówimy o nich - legendy. Myślę, że Michał Budzisz to taka nasza żyjąca, radomska legenda. - Tak o Michale Budziszu mówi Beata Drozdowska - dyrektor Radomskiego Klubu Środowisk Twórczych i Galerii "Łaźnia". Artysta w piątek, 23 września świętował jubileusz "30 lat pracy twórczej w radomskiej kulturze, plastyce i w kabarecie".

Michał Budzisz to legenda Radomia!
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom

Benefis odbył się w Resursie Obywatelskiej. Wśród gości znaleźli się przedstawiciele władz Radomia, pracownicy instytucji kulturalnych oraz bliscy i przyjaciele Michała Budzisza. Podczas jubileuszowego spotkania w Resursie nie mogło zabraknąć Beaty Drozdowskiej - dyrektora "Łaźni", z którą Michał Budzisz związany jest od wielu lat:

W dniu benefisu Michał Budzisz wspomina: - 30 lat... upłynęło nie wiadomo kiedy:

Benefisant życzy sobie kolejnych pomysłów, a przyjaciele mówiąc o jubilacie mają do niego jedną prośbę - aby się nie zmieniał:

Życzliwość i talenty Michała Budzisza chwali również Marcin Kępa z Resursy Obywatelskiej:

Wraz z Michałem Budziszem jubileusz "30 lat pracy twórczej w radomskiej kulturze, plastyce i w kabarecie" świętował również Karol Semik - wiceprezydent Radomia:

Na scenie Resursy pojawił się m. in. Marek Oleszczuk - przyjaciel Michała Budzisza, Naczelnik Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego w Radomiu, który wystąpił w dwóch odsłonach: poważnej - w imieniu Starosty Radomskiego i radosnej - w imieniu swoim:

Spotkaniu towarzyszyło również otwarcie wystawy prac benefisanta. Ekspozycja czynna będzie do 20 października.

Benefisant jest radomianinem, przez wiele lat uczęszczał do Państwowego Ogniska Plastycznego. Ukończył policealną szkołę zawodową w zakresie projektowania i dekoracji wnętrz.. Jest autorem scenografii dla programów telewizyjnych takich jak: PAKA w Krakowie, FAMA w Świnoujściu, program satyryczno – kabaretowy „Uśmiech z Galicji", Letni Festiwal Kabaretu w Koszalinie. Projektował i współrealizował scenografie do imprez radomskich: Dni Radomia, Festiwali Jabłka i Papryki w Radomiu, Radomskiego Festiwalu Jazzowego, Ogólnopolskiego Turnieju Śpiewających Poezję „Łaźnia", koncertów ku czci Jana Pawła II oraz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Michał Budzisz od 23 lat związany jest zawodowo z Klubem Środowisk Twórczych „Łaźnia", współpracuje także z innymi placówkami kultury w mieście. Najchętniej maluje i rysuje radomskie stare podwórka oraz kamienice. Jego osoba kojarzona jest również z działalnością kabaretową. Od 1985 roku związany był z radomskim kabaretem „Fajf".

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4