Na antenie: Kto rano wstaje...
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: 22 lutego - katedry świętego Piotra, Apostoła
Pochmurno

-3°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 76%

Wiatr: 30.58 km/h

 • 03 Sty 2019

  Śnieg 0°C -2°C

 • 04 Sty 2019

  Bardzo pochmurno 0°C -5°C

Radio Plus Radom /KULTURA/Michał Budzisz to legenda Radomia!

Kultura

Michał Budzisz to legenda Radomia!

23 wrzesień 2016 / Tekst

- Są takie osoby utożsamiane bardzo mocno z miejscem, z miastem, z którego pochodzą. Mówimy o nich - legendy. Myślę, że Michał Budzisz to taka nasza żyjąca, radomska legenda. - Tak o Michale Budziszu mówi Beata Drozdowska - dyrektor Radomskiego Klubu Środowisk Twórczych i Galerii "Łaźnia". Artysta w piątek, 23 września świętował jubileusz "30 lat pracy twórczej w radomskiej kulturze, plastyce i w kabarecie".

Michał Budzisz to legenda Radomia!
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom

Benefis odbył się w Resursie Obywatelskiej. Wśród gości znaleźli się przedstawiciele władz Radomia, pracownicy instytucji kulturalnych oraz bliscy i przyjaciele Michała Budzisza. Podczas jubileuszowego spotkania w Resursie nie mogło zabraknąć Beaty Drozdowskiej - dyrektora "Łaźni", z którą Michał Budzisz związany jest od wielu lat:

W dniu benefisu Michał Budzisz wspomina: - 30 lat... upłynęło nie wiadomo kiedy:

Benefisant życzy sobie kolejnych pomysłów, a przyjaciele mówiąc o jubilacie mają do niego jedną prośbę - aby się nie zmieniał:

Życzliwość i talenty Michała Budzisza chwali również Marcin Kępa z Resursy Obywatelskiej:

Wraz z Michałem Budziszem jubileusz "30 lat pracy twórczej w radomskiej kulturze, plastyce i w kabarecie" świętował również Karol Semik - wiceprezydent Radomia:

Na scenie Resursy pojawił się m. in. Marek Oleszczuk - przyjaciel Michała Budzisza, Naczelnik Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego w Radomiu, który wystąpił w dwóch odsłonach: poważnej - w imieniu Starosty Radomskiego i radosnej - w imieniu swoim:

Spotkaniu towarzyszyło również otwarcie wystawy prac benefisanta. Ekspozycja czynna będzie do 20 października.

Benefisant jest radomianinem, przez wiele lat uczęszczał do Państwowego Ogniska Plastycznego. Ukończył policealną szkołę zawodową w zakresie projektowania i dekoracji wnętrz.. Jest autorem scenografii dla programów telewizyjnych takich jak: PAKA w Krakowie, FAMA w Świnoujściu, program satyryczno – kabaretowy „Uśmiech z Galicji", Letni Festiwal Kabaretu w Koszalinie. Projektował i współrealizował scenografie do imprez radomskich: Dni Radomia, Festiwali Jabłka i Papryki w Radomiu, Radomskiego Festiwalu Jazzowego, Ogólnopolskiego Turnieju Śpiewających Poezję „Łaźnia", koncertów ku czci Jana Pawła II oraz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Michał Budzisz od 23 lat związany jest zawodowo z Klubem Środowisk Twórczych „Łaźnia", współpracuje także z innymi placówkami kultury w mieście. Najchętniej maluje i rysuje radomskie stare podwórka oraz kamienice. Jego osoba kojarzona jest również z działalnością kabaretową. Od 1985 roku związany był z radomskim kabaretem „Fajf".

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

-3°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 76%

Wiatr: 30.58 km/h

 • 03 Sty 2019

  0°C -2°C

 • 04 Sty 2019

  0°C -5°C

ARTYSTA TYGODNIA

Raindrops Keep Fallin' On My Head

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 17 47
ONICO Warszawa 18 41
Jastrzębski Węgiel 18 40
Cerrad Czarni Radom 19 35
Aluron Virtu Warta Zawiercie 18 30
PGE Skra Bełchatów 18 27
GKS Katowice 19 27
Asseco Resovia Rzeszów 18 23
Indykpol AZS Olsztyn 19 22
Trefl Gdańsk 16 20
Chemik Bydgoszcz 19 19
Cuprum Lubin 18 17
MKS Będzin 19 6
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4