Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: 26 sierpnia - Najświętsza Maryja Panna Częstochowska
Radio Plus Radom /KULTURA/Nagroda im. Oskara Kolberga po raz 44.

Kultura

Nagroda im. Oskara Kolberga po raz 44.

13 maj 2019 / Tekst

Poeta ludowy Jan Czarnecki z Iłży oraz Towarzystwo Ochrony i Promocji Zawodów Ginących z Iłży - laureatami 44. edycji Nagrody im. Oskara Kolberga „Za zasługi dla kultury ludowej". Uroczysta gala odbędzie się 30 maja na Zamku Królewskim w Warszawie. Nagroda przyznawana jest raz w roku przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Jan Czarnecki
Jan Czarnecki

foto: MGBP/Iłża

Wyróżnienia wręczane są wybitnym przedstawicielom środowiska kultury tradycyjnej. W kategorii - dla twórców za pisarstwo ludowe, jury zdecydowało o wręczeniu nagrody poecie ludowemu Janowi Czarneckiemu z Iłży. Nagroda honorowa trafi do Towarzystwa Ochrony i Promocji Zawodów Ginących z Iłży.

Nagroda im. Oskara Kolberga „Za zasługi dla kultury ludowej" ustanowiona została w 1974 r. Przyznawana jest ona w sześciu kategoriach: w dziedzinie twórczości artystycznej indywidualnej (sztuk plastycznych, literatury ludowej, muzyki instrumentalnej, śpiewu, tańca), kapel i zespołów folklorystycznych oraz w dziedzinie działalności badawczej, dokumentacyjnej, animacji i upowszechniania kultury ludowej.

Wyróżnienia honorowe przyznawane są instytucjom i organizacjom szczególnie zasłużonym dla rozwoju i popularyzacji polskiej sztuki ludowej i folkloru. W 43. edycji nagrodami honorowymi wyróżniono dwie instytucje działające od wielu lat poza granicami Polski, w środowiskach polonijnych w Brazylii i Stanach Zjednoczonych.

Uroczysta gala odbędzie się 30 maja o godz. 12.00 na Zamku Królewskim w Warszawie. Tego samego dnia o godz. 18.00 na Dziedzińcu Zamku Królewskiego odbędzie się plenerowy koncert laureatów.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4