Na antenie: Kto rano wstaje...
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Brygida Szwedzka, zakonnica, patronka Europy
Radio Plus Radom /KULTURA/Nowa Radomska Biblioteka Cyfrowa

Kultura

Nowa Radomska Biblioteka Cyfrowa

14 grudzień 2018 / Tekst

Nastąpiła aktualizacja strony Radomskiej Biblioteki Cyfrowej do najnowszej wersji dLibry

Nowa Radomska Biblioteka Cyfrowa
za: MBP Radom

Miejska Biblioteka Publiczna im. Józefa A. i Andrzeja S. Załuskich w Radomiu realizuje projekt „Digitalizacja piśmiennictwa z zasobów parafii Diecezji Radomskiej” dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, w kwocie 49 920,00 zł oraz Gminy Miasta Radomia w kwocie 35 700,00 zł.

Najważniejszym celem projektu była aktualizacja strony Radomskiej Biblioteki Cyfrowej do najnowszej wersji dLibry całkowicie odpowiadającej na potrzeby osób niepełnosprawnych zgodnie ze standardem WCAG 2.0. Udogodnienia dotyczą funkcji związanych z alternatywą w postaci tekstu - dla każdej treści nietekstowej (zdjęcie, film, animacje, grafika i inne elementy) dostarczana jest alternatywna treść w formie tekstu,  alternatywa dla multimediów, możliwość adaptacji (strony są elastyczne w kontekście ich prezentacji), możliwość rozróżniania informacji od tła, dostępność z klawiatury, wystarczająca ilość czasu na przeglądanie, ułatwiona nawigacja, możliwość odczytywania i zrozumienia treści. Wszystkie pozycje dzięki zastosowaniu nowoczesnego oprogramowania OCR będą miały możliwość pełnotekstowego przeszukiwania treści znajdujących się w dokumencie.

Aktualizacji uległa również wyszukiwarka plików zaimplementowana na stronie. Usprawnieniu uległy mechanizmy przeszukiwania baz RBC, dzięki czemu o wiele dokładniej prezentowane są wyniki wyszukiwania (zarówno po autorze, tytule, ale także po pojedynczych słowach znajdujących się w treści dokumentu).

Do końca roku dzięki dofinansowaniu zdigitalizowane i udostępnione na stronie Radomskiej Biblioteki Cyfrowej zostaną zbiory pochodzące z parafii Diecezji Radomskiej (Parafia p.w. Najświętszego Serca Jezusowego w Radomiu, Parafia p.w. Jana Chrzciciela w Radomiu, Parafiaśw. Jakuba w Skaryszewie, parafii Ewangelicko - Augsburskiej w Radomiu, Biblioteki Pedagogicznej w Radomiu, dokumenty życia społecznego dotyczące radomskiego teatru i zbiory XIX-wieczne Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu.(za: MBP Radom)

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Hotel California"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4