Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: bł. Czesław, prezbiter
Radio Plus Radom /KULTURA/Orońsko na wyciągnięcie ręki

Kultura

Orońsko na wyciągnięcie ręki

24 kwiecień 2016 / Tekst
Do 30 lipca oglądać można wystawę pt. "Orońsko. 17 km w linii prostej" przygotowanej przez Centrum Rzeźby Polskiej w oparciu o kolekcję instytucji i prace artystów z nią związanych. W piątek, 22 kwietnia w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia" odbył się wernisaż wystawy.

- Orońsko jest absolutną perłą, jeżeli chodzi o sztukę polską, nie tylko ze względu na urocze położenie, ale również ze względu na charakter zbiorów. 17 km w linii prostej to naprawdę niewiele. Bardzo zależało mi na tym, żeby ta wystawa była w tym terminie, dlatego, że za kilka tygodni będziemy mieli Noc Muzeów i do "Elektrowni" przyjdzie "Cały Radom". "Cały Radom", który wie, że Orońsko jest tak niedaleko, ale wybiera się tam tylko po to, by w parku zrobić sobie zdjęcia ślubne. Chcieliśmy, żeby Radom poczuł klimat tamtych wystaw, poprzez dzieła, które zgromadziliśmy tutaj. - powiedział Zbigniew Belowski - wicedyrektor MCSW "Elektrownia" podczas otwarcia wystawy.

Spośród blisko 2000 dzieł wybrano kilkadziesiąt rzeźb, obiektów i instalacji – dzieł artystów różnych generacji, pokazujących różne poetyki i sposoby widzenia, jakimi operowali bądź ciągle operują prezentowani na niej artyści. Jest także prezentacją części kolekcji orońskiej, w której zasadniczym kryterium doboru eksponatów jest ranga twórcy i wartość jego dzieła w odniesieniu do zjawisk polskiej i światowej sztuki. Więcej na temat prac, które zobaczyć można w "Elektrowni" mówi Eulalia Domanowska - kurator wystawy, dyrektor Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku:

 wszystkie prace opatrzone są opisami, na których przeczytać można informacje dotyczące zarówno dzieła, jak i jego autora. Wystawa czynna będzie dokońca lipca, a do odwiedzenia jej zachęca dyrektor Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia" - Włodzimierz Pujanek:

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4