Na antenie: Kto rano wstaje...
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: 22 sierpnia - Najświętsza Maryja Panna Królowa
Radio Plus Radom /KULTURA/Pieniądze dla radomskiego Teatru

Kultura

Pieniądze dla radomskiego Teatru

07 marzec 2019 / Tekst

Dofinansowanie z Ministerstwa Kultury dla Teatru Powszechnego w Radomiu

Pieniądze dla radomskiego Teatru
Radio Plus Radom

Po dofinansowaniu, jakie w ramach programu operacyjnego „Teatr i taniec” Teatr Powszechny w Radomiu otrzymał na realizację „XIV Międzynarodowego Festiwalu Gombrowiczowskiego” (264 tys. – projekt rozpisany na cykl dwuletni), przyszła kolej na dwa kolejne wnioski. Obydwa uzyskały wysokie noty i pieniądze na realizację! Dzięki środkom wywalczonym w konkursach grantowych MKiDN w 2019 teatr będzie mógł zrealizować następujące zadania:

  • Modernizacja dużej sceny Teatru Powszechnego oraz przestrzeni przeznaczonej dla widzów - III ETAP” – dofinansowanie w wysokości 170 tys. zł.

Zakres projektu obejmuje zakup wyposażenia sceny, m.in. zakup projektora multimedialnego, pianina, a także dokończenie działań związanych z modernizacją części budynku udostępnianej widzom, w tym poprawę oświetlenia głównych ciągów komunikacyjnych. W ramach tegorocznego naboru do programu "Infrastruktura kultury" wpłynęły 542 wnioski, z czego ministerialną dotację na projekty infrastrukturalne otrzymało 117 wnioskodawców.

  • Wokół teatru - cykl działań edukacyjnych adresowanych do odbiorców różnych grup wiekowych” – dofinansowanie w wysokości 30 tys. zł.

Dzięki otrzymanej dotacji w nowym sezonie Teatr powróci do działalności edukacyjnej i popularyzatorskiej. Projekt składa się z trzech podstawowych ogniw (udział we wszystkich formach aktywności będzie bezpłatny):

  • warsztaty teatralne dla maluchów (adresowane przede wszystkim do uczniów klas młodszych szkoły podstawowej) - zajęcia z elementami teatru lalkowego, wykorzystujące formę zabawową do prezentacji podstawowych pojęć teatralnych i rozbudzania wrażliwości artystycznej; zakończone publicznym pokazem wspólnie przygotowanego spektaklu,
  • warsztaty teatralne dla dzieci starszych - ćwiczenia zogniskowane wokół interpretacji tekstu literackiego, podstawowych zadań aktorskich, budowania postaci i współpracy w grupie; zakończone publicznym pokazem wspólnie przygotowanego spektaklu,
  • czytania dramatów z udziałem widzów oraz aktorów-amatorów, chętnych do występu przed publicznością i gotowych do zmierzenia się z wyzwaniem, jakim jest interpretacja tekstu literackiego.

Do programu „Edukacja kulturalna 2019” wpłynęło 876 wniosków, dofinansowanie otrzymało 196 wnioskodawców. W ramach tegorocznych naborów Teatr Powszechny pozyskał zatem z programów ministerialnych dodatkowe środki w łącznej wysokości 464 tys. zł!

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4