Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 25 maja - św. Grzegorz VII, papież
Radio Plus Radom /KULTURA/Początek grudnia w bibliotece

Kultura

Początek grudnia w bibliotece

30 listopad 2018 / Tekst

Spotkania, wystawy, promocje. Moc wydarzeń!

Początek grudnia w bibliotece
Radio Plus Radom

Początek grudnia zapowiada się w bibliotece  bardzo atrakcyjnie. Przed nami promocje książek, wernisaże wystaw oraz zajęcia dla dzieci... Ale od początku. Zacznijmy od promocji książek - zapowiada Marta Trojanowska z radomskiej biblioteki. 4 grudnia o godz. 17.30 w Bibliotece Głównej (ul. Piłsudskiego 12, sala 36) odbędzie się spotkanie autorskie z Eweliną Matuszkiewicz i promocja jej najnowszej książki Noc komety. Czy istnieje uniwersalna recepta na udany związek? Czy warto wszystko poświęcić dla rodziny? Czy realizację marzeń można odłożyć na później? W grudniowe popołudnie zdesperowana kobieta porzuca dotychczasowe życie, aby odnaleźć męża, który kilka lat wcześniej wyemigrował w poszukiwaniu lepszej pracy. Jej decyzja budzi wiele emocji wśród mieszkańców miasteczka, a skromny pawilon, w którym prowadziła drogerię, czeka na nowego najemcę. Wśród chętnych jest kilka osób, o nadziejach, radościach czy trudnościach których również opowiada książka… Tyle tytułem wstępu o drugiej powieści autorki „Białego latawca”, radomianki z urodzenia, kozieniczanki w sercu, warszawianki z racji na miejsce zamieszkania. Ewelina Matuszkiewicz od lat zbiera historie rodzinne i zapisuje je dla swoich dzieci, niektóre z nich zainspirowały ją do napisania tej książki. Swój czas dzieli pomiędzy pracę zawodową, dom i ogród, czytanie oraz pisanie.

W piątkowe popołudnie, 7 grudnia o godz. 17.00 Ewa Podsiadły-Natorska opowie o najnowszej powieści Wściekłe. Na promocję zapraszamy również do Biblioteki Głównej (ul. Piłsudskiego 12, sala 36) - mówi Marta Trojanowska.Znana z poczytnych powieści: Błękitne dziewczyny oraz Nie omijaj szczęścia autorka mieszkająca w Radomiu, blogerka, dziennikarka i copywriterka tym razem proponuje powieść zupełnie innego typu. Jaką? Zapraszamy na promocję!

A teraz wernisaże wystaw: 4 grudnia o godz. 18.00 członkowie Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego zaprezentują zbiorową wystawę Rzecz, nie rzecz. Wernisaż w Małej Galerii RTF (Biblioteka Główna, ul. Piłsudskiego 12). Kolejna wystawa tematyczna w Małej Galerii Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego. Tym razem temat tajemniczy. Fotografia jest bardzo elastyczną formą przekazywania myśli i wartości intelektualnych pomiędzy twórcą a widzem. Wykorzystując nieograniczone możliwości tkwiące w sposobie oświetlenia, kreacji obrazu, perspektywy i płaszczyzny wykonania zdjęcia, jak również działań w post produkcji można osiągnąć przedziwne efekty wizualne. Ambitne twórcze działania spełniają nasze pragnienia przygód i zmian również w fotografii.

 5 grudnia o godz. 17.00 w Bibliotece Głównej (ul. Piłsudskiego 12, sala 36) odbędzie się otwarcie wystawy rysunku i malarstwa Anny Szostek. Anna Szostek urodziła się w 1989 r. w Łodzi. Ukończyła Prywatne Ogólnokształcące Liceum Sióstr Niepokalanek w Szymanowie. Studiowała na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu. Dyplom magisterski z zakresu ilustracji książkowej przygotowała u prof. Adama Romaniuka. Obecnie zajmuje się rysunkiem i ilustracją, a także malarstwem ikonowym. Tematem jej prac jest przede wszystkim człowiek. Podczas rysowania koncentruje się na formach linearnych, przybierających nieraz charakter dekoracyjno-ornamentalny, jednak w większych pracach chętnie sięga również po intensywne plamy barwne. Od 2010 r. jest wolontariuszką Hospicjum Królowej Apostołów.

7 grudnia natomiast czeka nas kolejny akcent związany z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę - dodaje Marta Trojanowska. O  godz. 17.00 w Filii nr 6 (ul. Kusocińskiego 13) odbędzie się otwarcie wystawy fotografii Szczepana Pomarańskiego Marszałek i legioniści. Szczepan Pomarański jest emerytowanym pracownikiem radomskich przedsiębiorstw budowalnych. Od wielu lat interesuje się turystyką – jest przewodnikiem. Amatorsko fotografuje obiekty związane z historią i przyrodą: budowle, pomniki, skały, korzenie i drzewa zniekształcone przez naturę itp. Obecna wystawa nawiązuje tematycznie do

Mamy także plany związane ze stałymi cyklami dla najmłodszych czytelników: 4 grudnia o godz. 10.30 w filii nr 2 (ul. Zientarskiego 1 A) zapraszamy na zajęcia literacko-muzyczne w ramach Dwójkowej Akademii Czytelnika Jak to z Mikołajem było? Poprowadzi je Karolina Tkaczyk. 4 grudnia o godz. 10.00 w ramach cyklu Biblioteczne Bajanie odbędzie się spotkanie dla najmłodszych dzieci Na tropie jaskiniowców, tym razem oparte na motywach opowiadania Agnieszki Frączek „Po co komu mamut?”. Zapraszamy na nie do filii nr 1 (ul. Osiedlowa 9). 6 grudnia o godz. 9.00 w filii nr 16 (ul. Barycka 2) zrobi się bajecznie i zimowo. Zapraszamy na spotkanie Opowiadam Zimę, w ramach cyklu Pokój Pełen Opowieści. Zajęcia na bazie książki Małgorzaty Falkowskiej „Po co komu biała kredka” poprowadzi Dorota Kowalik-Nienartowicz.

 7 grudnia o godz. 16.00 zaś tradycyjnie spotkanie Klubu Gier Planszowych w filii nr 1 (ul. Osiedlowa 9).

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Lambada

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4