Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 21 maja - św. Jan Nepomucen, prezbiter i męczennik
Radio Plus Radom /KULTURA/Popisz się! Warsztaty literackie

Kultura

Popisz się! Warsztaty literackie

12 marzec 2019 / Tekst

Druga edycja warsztatów literackich w Amfiteatrze

Popisz się! Warsztaty literackie
za: MOK Amfiteatr

MOK Amfiteatr prowadzi nabór do udziału w bezpłatnych warsztatach literackich prowadzonych przez ogólnopolskiej klasy specjalistów. Zajęcia poprowadzą: Krystyna Chołoniewska, Jacek Dehnel i Michał Zabłocki. Patronat nad warsztatami objęło Studium Literacko-Artystyczne UJ. Projekt jest finansowany z Budżetu Obywatelskiego Radomia 2019 pt. „Kuźnia talentów – warsztaty literacko-teatralne - kontynuacja”. Pierwszą turę warsztatów, które zakończą się przed wakacjami, poprowadzą znani i nagradzani literaci: Krystyna Chołoniewska (scenariusz słuchowisk radiowych), Jacek Dehnel (proza) i Michał Zabłocki (poezja – w tym teksty piosenek).

Prace literackie prosimy przesyłać do 15 marca włącznie roku na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

   warsztaty prozatorskie: utwór prozatorski (1-2 strony maszynopisu),

   warsztaty poetyckie: 5 wierszy,

   warsztaty scenopisarskie – słuchowiska radiowe: dialog (1-2 strony maszynopisu).

W warsztatach mogą uczestniczyć osoby od 16 roku życia. Każdy może wziąć udział we wszystkich trzech rodzajach zajęć.

Projekt finansowany jest z Budżetu Obywatelskiego Radomia 2019 pt. „Kuźnia talentów – warsztaty literacko-teatralne - kontynuacja”.

Prowadzący:

Krystyna Chołoniewska - urodziła się i mieszka w Krakowie. Absolwentka i nauczycielka V LO. Ukończyła polonistykę i studium doktoranckie na Uniwersytecie Jagiellońskim. Autorka słuchowisk radiowych, sztuk teatralnych, wierszy, opowiadań i powieści. Laureatka nagród i wyróżnień za twórczość dla młodych odbiorców. Jej utwory realizowane w Polskim Radio, TVP i teatrze były tłumaczone dla radia niemieckiego, słowackiego, chorwackiego oraz dla ukraińskiego teatru.

Jacek Dehnel (ur. w 1980 w Gdańsku) - poeta, prozaik, tłumacz. Wydał m.in. osiem tomów poetyckich, przekłady (m.in. Larkin, James, Verdins, Fitzgerald, White), cztery powieści (Lala, Saturn, Matka Makryna, Krivoklat) i kilka tomów krótszych próz. Laureat m.in. Nagrody Kościelskich (2005) i Paszportu Polityki (2006), był pięciokrotnie nominowany do nagrody Nike, trzykrotnie do Angelusa, raz do Nagrody Szymborskiej. Prowadzi bloga www.tajnydetektyw.blogspot.com i portal z kolekcją starej fotografii www.awers-rewers.pl. Mieszka w Warszawie.

Michał Zabłocki - poeta, animator życia literackiego, autor tekstów piosenek. Na podstawie jego wierszy powstało wiele znanych piosenek w repertuarach Grzegorza Turnaua, Czesława Mozila (Czesław śpiewa), Agnieszki Chrzanowskiej i wielu innych artystów.

Jest autorem librett i tekstów piosenek do spektakli teatralnych i muzycznych. Wydał 10 zbiorów wierszy. Ostatni, „Janowska” (2017), wyróżniony został nagrodą Krakowska Książka Miesiąca marca 2018. Jest pomysłodawcą i twórcą programu „Multipoezja”, a w nim akcji Wiersze na murach, Wiersze chodnikowe, Wiersze pisane online i wielu innych poetyckich inicjatyw. Akcja Wiersze na murach w 2017 roku święciła 15. rocznicę swego istnienia. Laureat Muzycznej Jedynki za najlepszy tekst roku 1993, stypendysta Ministra Kultury za rok 2004, odznaczony brązowym medalem Gloria Artis w 2018 roku. Zrealizował projekt wielojęzycznego międzynarodowego portalu poetyckiego eMultipoetry.eu według własnego pomysłu. Jest wykładowcą Studium Literacko-Artystycznego przy Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, najstarszej i najbardziej renomowanej w kraju szkoły pisania. Od czerwca 2014 roku jest prezesem krakowskiego oddziału Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

Patronat na warsztatami objęło Studium Literacko-Artystyczne Uniwersytetu Jagiellońskiego. Najstarsza w Polsce Szkoła Pisarzy, która w 2019 obchodzi jubileusz 25-lecia istnienia.

Druga część warsztatów (m.in. ze sztuki pisania dramatów i kryminałów) odbędzie się po wakacjach.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Lambada

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4