Na antenie: HISTORIE, KTÓRE WARTO NUCIĆ
Monika Borysow-Dudowicz
Patron dnia: 16 czerwca - św. Lutgarda, dziewica
Radio Plus Radom /Aktualności/Diecezja radomska/Przesłuchania finałowe trwają...

Kultura

Przesłuchania finałowe trwają...

21 grudzień 2018 / Tekst

28 podmiotów zakwalifikowało się do finału XVII Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek "Staropolskie Kolędowanie" Radom 2018. W Resursie Obywatelskiej trwają przesłuchania finałowe. 

Przesłuchania finałowe trwają...
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom

Przesłuchania regionalne trwały od szóstego grudnia. Eliminacje odbywały się m.in w  Kozienicach, Pionkach, Opocznie, Drzewicy, Białobrzegach, Skaryszewie, Lipsku oraz w Radomiu. Z pośród wielu solistów, duetów i zespołów wyłoniono 28 najlepszych podmiotów. Dziś prezentują się w radomskiej Resursie, by najlepszy zdobył Grand Prix. Przewodniczącym jury jest ks. Andrzej Zarzycki, a w komisji zasiada również redaktor Radia Plus Radom Wojciech Sałek. Jak zauważa poziom jest naprawdę wysoki: 

Kinga, Julia, Karolina i Paulina na festiwal przyjechały z Czarnocina niedaleko Białobrzegów. Zaprezentowały pastorałki "Jest już późno" i "Północ już była". Uczestniczki zachęcają do wspólnego kolędowania przy wigilijnym stole: 

Julia Jaciubek z Drzewicy po raz kolejny dostała się do finału Festiwalu. Jak przyznaje tradycyjne kolędy nie należą do jej ulubionych, lubi natomiast nowoczesne brzmienia. Dlatego właśnie jednym z utworów, które wykonała była pastorałka "Gore gwiazda" w nieznanej wersji. Podczas występu Julię dopingowała jej mama, która nie kryje dumy z córki:

W Festiwalu udział wziął Zespół Pieśni i Tańca z podradomskiego Wolanowa. Zespół składa się z ponad 50 osób - najmłodsi mają trzy lata, najstarsi to uczniowie gimnazjum. Skład zespołu zasila również jedna licealistka. Wolanianki występują w strojach opoczyńskich. - W naszym zespole tradycja jest numerem jeden - mówi Barbara Waśkiewicz - opiekunka i założycielka zespołu. Te słowa potwierdzają Milena i Nikola: 

Ogłoszenie wyników i koncert finałowy odbędzie się już dziś (piątek, 21 grudnia) w Resursie Obywatelskiej w Radomiu. Początek o godz. 17.00, wstęp wolny.  

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"(Everything I Do) I Do It For You"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4