Na antenie: CZŁOWIEK Z BLISKA
Małgorzata Steckiewicz
Patron dnia: św. Aleksy, wyznawca
Radio Plus Radom /KULTURA/Radomianka laureatką "Albertiany". Teraz wielki finał

Kultura

Radomianka laureatką "Albertiany". Teraz wielki finał

27 luty 2019 / Tekst

Radomianka Małgorzata Pietralska ze Środowiskowego Domu Samopomocy przy ul. Dzierzkowskiej będzie reprezentować region mazowiecki podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych ALBERTIANA 2019. Finał już 18 marca w Krakowie.

Małgorzata Pietralska awans do finału wyśpiewała sobie piosenką zespołu Bajm "Ta sama chwila".

Podczas Regionalnych Eliminacji do XIX Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych ALBERTIANA 2019 w Zgierzu wystąpiły grupy teatralne i soliści z kilku województw. Laureatką w kategorii soliści po raz kolejny została Małgorzata Pietralska, uczestniczka Środowiskowego Domu Samopomocy przy ul Dzierzkowskiej 9 w Radomiu, którą dostrzegł i przygotował terapeuta Paweł Mosiołek.

Uczestniczka otrzymała nagrody rzeczowe oraz statuetkę Albertiana 2019, jak również dyplom i bilet wstępu na scenę teatru imienia Juliusza Słowackiego w Krakowie. Tam, 18 marca podczas gali finałowej jako jedna z najlepszych będzie reprezentować jeden z pięciu regionów Polski - mazowiecki.

Celem Festiwalu jest działanie na rzecz osób niepełnosprawnych poprzez promowanie ich twórczości teatralno-muzycznej. Impreza ma również na celu aktywizację w życiu publicznym, społecznym i kulturalnym, a także likwidowanie barier poprzez przywracanie do pełnego uczestnictwa w życiu społecznym.

Organizatorem festiwalu jest Fundacja im. Brata Alberta oraz Fundacja Anny Dymnej "Mimo Wszystko".

- Pragnę podziękować pani Izabeli Gmur - kierownikowi Środowiskowego Domu Samopomocy w Radomiu za motywację do działania, a moim współpracownikom za wpieranie dobrym słowem i gestem podczas naszych przygotowań do tych eliminacji - mówi Paweł Mosiołek.

W ubiegłym roku Małgorzata Pietralska również wystąpiła podczas finału festiwalu. Wtedy sukces przyniósł jej utwór "Małe tęsknoty" z repertuaru Krystyny Prońko.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4