Na antenie: HISTORIE, KTÓRE WARTO NUCIĆ
Monika Borysow-Dudowicz
Patron dnia: 25 sierpnia - św. Ludwik IX, król
Radio Plus Radom /KULTURA/Są śpiewająco zdrowi

Kultura

Są śpiewająco zdrowi

10 maj 2016 / Tekst

Już po raz jedenasty odbył się Festiwal Piosenki o Zdrowiu. Uczniowie gimnazjów i szkół podstawowych przekonywali, że odpowiednie odżywianie i ruch są kluczem do dobrego samopoczucia.

fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom

Kreatywność uczestników nie zna granic. Były utwory rockowe, spokojne i romantyczne, a także rapowane. – Przede wszystkim bardzo cieszy obecność tak wielu zespołów, bo było ich 15. Cieszy zaangażowanie tej młodzieży, bo oceniane są różne walory – treść piosenek, walory artystyczne, akustyczne i wokalne. O zdrowiu można mówić na poważnie bardzo dużo, ale żeby Jan prowadził zdrowy styl życia, to Jaś musi się nauczyć. To jest takie narzędzie dotarcia do dzieci i młodzieży, żeby nauczyć ich pozytywnego myślenia o zdrowiu – mówi dyrektor radomskiego Sanepidu Lucyna Wiśniewska.

W kategorii szkół podstawowych najlepszy okazał się zespół Moderato z PSP nr 33. – Udział w konkursie sprzyja temu, żeby dzieci zwracały uwagę na to, co jedzą i będą pilnować nawet rodziców. Tytuł naszej piosenki to „Efekt Motyla”. Chodzi o to, żeby wyglądać szczuplutko i poruszać się leciutko jak motyl. Autorem słów są dzieci z naszej szkoły, a melodia zaczerpnięta jest z piosenki „Serduszko puka w rytmie cza-cza” Marii Koterbskiej – mówi zadowolona Ewa Żaczek, opiekun zwycięskiego zespołu.

W kategorii gimnazjów najwyżej oceniony został występ przygotowany przez Publiczne Gimnazjum w Rudzie Wielkiej. – Piosenkę napisała nasza koleżanka. Chcieliśmy przekazać, że narkotyki, dopalacze nie są dobrą drogą. Trzeba jednak iść w warzywa, owoce, bo może to nam dać szczęście. Wybraliśmy rap, bo chcieliśmy pokazać, że nie wszystko musi być pokazane tak wprost – przekonuje Wiktoria Farbiś.

To była już 11. edycja Festiwalu Piosenki o Zdrowiu w Radomiu.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4