Patron dnia: 21 czerwca - św. Alojzy Gonzaga, zakonnik
Radio Plus Radom /KULTURA/Skansen bryluje w sieci

Kultura

Skansen bryluje w sieci

24 październik 2017 / Tekst

Muzeum Wsi Radomskiej podjęło ofensywę promocyjną w mediach społecznościowych. Jest najaktywniejszą na tym polu placówką kulturalną w Radomiu.

 

Radomski skansen jest obecny na facebooku, twitterze, instagramie i youtubie. - Zarówno badania socjologiczne jak i obserwacja pokazują, że korzystanie z mediów społecznościowych przekłada się na frekwencję korzystających z muzeum - mówi Martyna Sobańska, która zajmuje się promocją, marketingiem i organizacją imprez w skansenie. Oczywiście najpierw wzrost zainteresowania widać w internecie. Obecnie profil Muzeum Wsi Radomskiej lubi na facebooku 5160 osób. To wzrost o ok. 500 osób w ostatnim czasie. - Staram się, aby posty były jak najbardziej bezpośrednie, ponieważ chcę budować społeczność, aktywizować odbiorców, moderować, inicjować dyskusję na tematy związane ze skansenem - mówi Martyna Sobańska.

Muzeum zamieszcza od 3 do 6 postów dziennie, także w weekendy. Autorka sukcesu Muzeum Wsi Radomskiej w mediach społecznościowych zaobserwowała, że największą popularność mają posty, zamieszczone we wtorek po południu. A tematyka? - Jeśli chodzi o wizerunek muzeum jest on spójny, ciepły, ale warto go wzmacniać przez pokazywanie pracowników różnych działów. Ostatnio dużym zainteresowaniem cieszył się post, związany z Dniem Nauczyciela, kiedy opublikowałam zdjęcie naszych edukatorów. Bardzo popularne są także zwierzęta, natura, ten spokój, sielskość.

Wtorek jest owocny na facebooku, a poniedziałek na instagramie. - Staram się zamieszczać zdjęcia, które ukazują niezwykłą codzienność, która jest w Muzeum Wsi Radomskiej na wyciągnięcie ręki - mówi Martyna Sobańska. Skansen stawia pierwsze kroki na twitterze. Inny jest w tym wypadku adresat wpisów. - Informujemy bardziej o inwestycjach, a także co na bieżąco dzieje się w naszym muzeum .

Dodajmy, że Muzeum Wsi Radomskiej odwiedziło w tym roku ponad 40 tys. osób. Działania promocyjne w sieci mają tę liczbę jeszcze zwiększyć.

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4