Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: 25 czerwca - bł. Dorota z Mątowów, wdowa
Radio Plus Radom /KULTURA/Skład doczepiony znowu w Radomiu

Kultura

Skład doczepiony znowu w Radomiu

06 październik 2016 / Tekst

Nowa wystawa w Łaźni


Klub Łaźnia zaprasza w sobotę, 8 października na wernisaż. O godz. 17 otwarta zostanie wystawa prac członków grupy artystycznej: Skład doczepiony. Wystawa prezentuje prace interdyscyplinarnej grupy artystycznej związanej z Radomiem, Sanokiem, Starachowicami. Ekspozycja prezentuje prace bieżące oraz poplenerowe.
Nieformalna Grupa Artystów, działająca pod wspólnym szyldem Skład doczepiony
, powstała z potrzeby łączenia środowisk twórczych i chęci realizacji artystycznych pomysłów w miejscach niekonwencjonalnych i oryginalnych, dostępnych dla szerszego grona odbiorców. Grupa liczy 12 wyjątkowych, zdolnych i kreatywnych postaci, zajmujących się malarstwem, fotografią, rysunkiem, grafiką, rzeźbą i działaniami multimedialnymi. W skład grupy wchodzą artyści z Sanoka, Radomia i Starachowic.

SKŁAD DOCZEPIONY to- nieograniczona murami galerii i przestrzenią miejsca, artystyczna aktywność grona uformowanych w postawach i poglądach artystów, których charakteryzuje krytycyzm i uwrażliwienie na przejawy stereotypowego myślenia, to również otwarta formuła szanująca zasady artystycznej wolności dla niepokornych twórców podejmujących dialog z szeroką publicznością. Wychodzimy z założenia, że kreatywność nie ma granic i nie jest zarezerwowana jedynie dla ludzi praktykujących więź z tradycyjnymi formami sztuki i modelem jej prezentowania. Naszym zamierzeniem jest, by odbiór prac nie ograniczał się tylko do tradycyjnych galerii, staramy się wykorzystywać budynki i pomieszczenia niekojarzone ze sztuką, za to mające w naszym mniemaniu duży potencjał, dzięki któremu, rodzi się możliwość popularyzowania sztuki lokalnych artystów. Członkowie grupy: Anna Białowąs, Bernadeta Andruszko, Daniel Białowąs, Arkadiusz Andrejkow, Jakub Strzelecki, Dariusz Jędrasiewicz, Izabela Kulman, Jan Szczepan Szczepkowski, Mateusz Beźnic, Sylwester Stabryła, Tomek Mistak, Mateusz Popławski.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4