Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: bł. Czesław, prezbiter
Radio Plus Radom /KULTURA/Spotkanie z kulturą Hiszpanii

Kultura

Spotkanie z kulturą Hiszpanii

03 grudzień 2013 / Tekst

Klub Łaźnia zaprasza w czwartek, 5 grudnia o godz. 18 na spotkanie z kulturą Hiszpanii.

I znowu w „Łaźni” nieco egzotyki. We wrześniu był wieczór brazylijski, tydzień temu prezentacja zdjęć z Ukrainy, teraz spotkanie o kulturze Hiszpanii. Program dwugodzinnego wieczoru wypełnią: koncert utworów kompozytorów hiszpańskich lub inspirowanych kulturą i tradycją Hiszpanii w wykonaniu kwartetu smyczkowego Quatuor Europa oraz prelekcja o historii i tradycjach Hiszpanii. Wygłosi ją Anna Radomska, doradca do spraw kultury w Konsulacie Honorowym RP w Pamplonie (Pampelunie), stolicy prowincji Nawarra w północnej Hiszpanii.

QUATUOR EUROPA wystąpi w składzie: Cristian Ifrim- I skrzypce; Anna Radomska- II skrzypce; Jacek Nycz- altówka; Małgorzata Sęk- wiolonczela. Zespół powstał w 2000 r. z inicjatywy czwórki solistów najważniejszych orkiestr europejskich, których łączy wspólne zamiłowanie do muzyki kameralnej. Tworzą go doświadczeni muzycy z Orkiestry Symfonicznej Nawarry. Kwartet promowany jest przez Urząd Miasta Pamplona, Rząd Prowincji Nawarra, Stowarzyszenie Winnic Nawarry oraz Konsulat Honorowy RP. Członkowie Quatuor Europa uczestniczyli w wielu konkursach muzyki kameralnej, zdobywając nagrody i wyróżnienia. Występowali na scenach najważniejszych sal koncertowych Europy, Azji i Ameryki. Oprócz działalności koncertowej wszyscy muzycy są pedagogami, współpracując z najważniejszymi centrami edukacji muzycznej w Hiszpanii i w Polsce oraz prowadząc letnie kursy mistrzowskie dla wybitnie uzdolnionej młodzieży. Od 2009 r. regularnie odbywają muzyczne podróże do Polski. Quatuor Europa współpracuje także z solistami tej rangi jak Peter Verhoyen, Thomas Indelmuhle, Maciej Pikulski, Eva Fontalba, Frank Coryn, Lukasz Krupiński i Vadim Tsibulevsky.

(Informacja zredagowana na podst. materiałów otrzymanych od Anny Radomskiej doradcy do spraw kultury w Konsulacie Honorowym RP w Pamplonie).

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4