Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Szymon z Lipnicy, prezbiter
Radio Plus Radom /KULTURA/"Świat w kolorach" oczami Elżbiety Sekulskiej

Kultura

"Świat w kolorach" oczami Elżbiety Sekulskiej

12 marzec 2018 / Tekst

W Miejsko- Gminnej Bibliotece Publicznej w Iłży otwarto wystawę Elżbiety Sekulskiej - „Świat w kolorach”. Maluje przede wszystkim kwiaty, pejzaże a także martwą naturę i obiekty architektoniczne.

"Świat w kolorach" oczami Elżbiety Sekulskiej
foto: MGBP/Iłża

Otwarcie wystawy połączone było z podsumowaniem konkursu na „Najaktywniejszego czytelnika roku 2017 ” w kategorii młodzież. Wśród nagrodzonych znalazło się 11 uczennic z 7 klas Szkoły Podstawowej w Iłży a także z klas gimnazjalnych: Izabela Dygas, Julia Sępioł, Agata Woźniak, Gabriela Bajon, Zuzanna Łosiak, Katarzyna Dziura, Magdalena Fiołna, Monika Szczepińska, Pisarek Patrycja, Julia Zubała, Magdalena Kozera oraz 3 laureatki ze szkół ponadgimnazjalnych: Sylwia Leśkiewicz, Aleksandra Bębenek, Samanta Różalska, które uczą się w szkołach w Chwałowicach, Starachowicach i Radomiu. Laureaci dostali okolicznościowe dyplomy oraz nagrody.

Autorka prac mieszka w Radomiu. Duszę artystyczną przejawiała od zawsze, ale obowiązki domowe, wychowanie dzieci i praca zawodowa spowodowały, że realizację swojej pasji musiała odłożyć na później. Malowania zaczęła uczyć się od 2005 roku na zajęciach rysunku i malarstwa prowadzonych przez Elżbietę Raczkowską przy Państwowej Szkole Plastycznej a następnie przy Miejskim Ośrodku Kultury „Amfiteatr” w Radomiu. W pełni swoją pasję malarską rozwinęła po przejściu na emeryturę.

Dotychczas prace autorki wystawiane były na wystawach zbiorowych: w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomiu, w radomskiej Resursie oraz wystawach indywidualnych w bibliotekach: w Jedlni- Letnisko i Wolanowie. Jej prace iłżecka biblioteka prezentuje już po raz trzeci.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4