Na antenie: W rytmie Radomia i regionu
Wojciech Sałek
Patron dnia: św. Brygida Szwedzka, zakonnica, patronka Europy
Radio Plus Radom /KULTURA/Teatr z Radomia zdobył Grand Prix

Kultura

Teatr z Radomia zdobył Grand Prix

17 czerwiec 2019 / Tekst

Teatr SCENE z radomskiego Katolickiego Ogólnokształcącego Liceum im. św. Filipa Neri po raz drugi zdobył Grand Prix i wygrał 19. Mazowiecki Festiwal Teatrów Amatorskich.

Teatr z Radomia zdobył Grand Prix
fot.Wojtek Sałek / Radio Plus Radom

 

15 i 16 czerwca w sali widowiskowej „Podlasie” Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach publiczność obejrzała najlepsze amatorskie spektakle teatralne roku 2018/2019 z naszego województwa. Ponieważ teatr z Siedlec - TEATR V ze spektaklem "Na białym księciu koń – remake Legalnej blondynki", wygrał rok temu, dlatego w tym mieście odbył się tegoroczny festiwal.

Główna nagroda, czyli Grand Prix w kategorii teatrów młodzieżowych przyznana została przez jury Teatrowi SCENE z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. św. Filipa Neri w Radomiu, który pokazał sztukę Michała Walczaka "Piaskownica".

W kategorii dziecięcej wygrał Teatrzyk Figielek z Rozniszewa, który przedstawił spektakl "Pod-grzybek".

"Piaskownica" w reżyserii Wojciecha Ługowskiego to historia spotkania dwojga ludzi, którzy doskonale się rozumieją, spędzają ze sobą dużo czasu, ale jednak nie potrafią się w pełni porozumieć. Piaskownica jest tu symbolem niedojrzałości bohaterów a także nieumiejętności nawiązywania wzajemnych relacji. Chłopak i dziewczyna już dawno powinni stać się dorosłymi osobami, ale wciąż tkwią emocjonalnie na poziomie piaskownicy. W przedstawieniu występują uczniowie Katolika, Oliwia Olszewska, Mateusz Kunert i Piotr Grygiel.

Piaskownica jest 31. sztuką Teatr SCENE, który w tym roku obchodzi 15-lecie istnienia. Od początku reżyserem jest Wojciech Ługowski, aktor radomskiego Teatru Powszechnego, za oprawę muzyczną odpowieda Agnieszka Kobierska, za scenografię i kostiumy Wojtek Sałek a Rafał Celej za scenę i technikę.

Mazowiecki Festiwal Teatrów Amatorskich co roku odbywa się w innym mieście. Przestawia dorobek artystyczny najlepszych amatorskich teatrów dziecięcych i młodzieżowych z Mazowsza. Do Siedlec Festiwal zawitał dzięki Teatrowi V, który w ubiegłym roku otrzymał Grand Prix poprzedniej edycji. Za rok w czerwcu, dzięki zwycięstwu Teatru SCENE z Katolickiego Liceum im. św. Filipa Neri, Mazowiecki Festiwal odbędzie się w Radomiu.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Hotel California"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4