Na antenie: Kto rano wstaje...
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: 22 kwietnia - PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY
Radio Plus Radom /KULTURA/Wakacyjnie w bibliotece

Kultura

Wakacyjnie w bibliotece

28 czerwiec 2018 / Tekst

Wystawy, warsztaty i "Akcja lato". Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu zaprasza do wspólnego spędzania wakacji.

Wakacyjnie w bibliotece
fot. facebook.com/mbpradom

Wiele wystaw:

Od 2 lipca aż do końca sierpnia w filii nr 16 przy ul. Baryckiej 2 oglądać będzie można wystawę "Zapatrzajki bis" Wojciecha Krupy.

Do 31 sierpnia dostępna jest w Galerii M10 Biblioteki Głównej wystawa prac uczestników wszystkich sekcji plastycznych dziecięcych działających w „Kuźni Artystycznej”. Na ekspozycji "Oczami dziecka" prezentowane są prace dzieci z sekcji: mały plastyk, kreatomania, bizu-mania, eko-kreacje, mały architekt, mały dekorator, pracownia tkaniny.

Biblioteka szykuje również wakacyjne wernisaże.

We wtorek, 3 lipca o godz. 18.00 w Małej Galerii RTF Biblioteki Głównej odbędzie się otwarcie zbiorowej wystawy fotografii członków Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego - Tajemnice Radomia. Będzie ona poświęcona zostanie Radomiowi. - Ponieważ w tym okresie wracają do miasta radomianie na co dzień przebywający poza nim, warto pozostawić na wakacje wystawę przedstawiającą uroki Radomia. Czy fotografujący nasze miasto potrafią powiedzieć prawdę o nim, czy wzbudzą zainteresowanie? - zastanawiają się organizatorzy.

Natomiast w środę, 4 lipca o godz. 18.00 również w Bibliotece Głównej otwarta zostanie zbiorowa wystawa malarstwa osób dorosłych - Pasje i marzenia 11

„Rozmowy pędzlem malowane” to sekcja rysunku i malarstwa prowadzona pod kierunkiem Elżbiety Raczkowskiej, działająca w „Kuźni Artystycznej” Miejskiego Ośrodka Kultury i Sztuki "Amfiteatr". Ekspozycja prezentowana w radomskiej bibliotece zwyczajowo jest podsumowaniem rocznej działalności artystycznej uczestników zajęć. W tym roku swoje różnorodne tematycznie i interesujące pod względem artystycznym prace zaprezentuje 27 plastyków nieprofesjonalnych – uczestników spotkań przy sztaludze.

Akcja Lato

Jak w każde wakacje, Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza młodych czytelników do spędzenia wakacji z biblioteką. W tym roku spotkania będą się odbywały przez całe wakacje w wybrane dni tygodnia. Akcja organizowana jest w filiach: 1, 2, 6 i 16. W Filii nr 1 zajęcia prowadzone będą w środy i piątki między 14.00 a 16.00. Filia nr 2 zaprasza w każdy wtorek między 10.00 a 12.00 oraz w każdą środę między 10.00 a 16.00. W Filii nr 6 spotkania będą odbywały się we wtorki i czwartki między 12.00 a 14.00, natomiast Filia nr 16 zaprasza we wtorki i środy między 11.00 a 13.00. Będą zajęcia plastyczne, literackie, a także gry planszowe i spotkania z ciekawymi ludźmi. Uczestników nie obowiązują zapisy - wystarczy przyjść i wziąć udział w zajęciach. Myślę, że warto uczestniczyć we wszystkich tych zajęciach, bo Akcja Lato kończy się rozdaniem nagród i dyplomów. - zachęca Marta Trojanowska.

Warsztaty literacko-plastyczne

Już w piątek, 29 czerwca o godz. 15.00 przed radomskimi fontannami odbędą się warsztaty literacko-plastyczne "Witajcie w naszej bajce - czytanie do poduszki". W programie spotkanie z Panem Kleksem, zbieranie piegów, guzikowa gra i wspólne tworzenie sennika. Warsztaty organizowane są we współpracy z Kuźnią Artystyczną w ramach Dni Radomia 2018.

Wakacyjne godziny pracy

W wakacje zmienią się również godziny pracy niektórych bibliotek. Biblioteka Główna oraz filie nr: 1, 2, i 6 czynne będą od poniedziałku do piątku od 9.00-17.00. Pozostałe filie otwarte będą w stałych godzinach pracy.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Love Hurts

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4