Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: bł. Czesław, prezbiter
Radio Plus Radom /KULTURA/Waldemar Dolecki z Radomską Nagrodą Kulturalną

Kultura

Waldemar Dolecki z Radomską Nagrodą Kulturalną

24 czerwiec 2018 / Tekst

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury "Amfiteatr" Waldemar Dolecki został laureatem Radomskiej Nagrody Kulturalnej. - To dla mnie zaskoczenie - podkreśla.

fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom

11 czerwca kapituła wyłoniła trzy nominowane osoby do Radomskiej Nagrody Kulturalnej - Jana Kutkowskiego, Małgorzatę Ziewiecką i Waldemara Doleckiego. Dziś poznaliśmy laureata.

Stauetkę otrzymał Waldemar Dolecki, dyrektor MOK "Amfiteatr". Laureat podkreśla, że to było dla niego zaskoczenie.

- Amfiteatr jest na początku dobrej drogi. Ta nagroda pokazuje, że jesteśmy na dobrym kursie i że to, co proponujemy, jest pozytywnie odbierane. Myślę, że to jest początek drogi i ja potraktuję tę nagrodę jako inwestycję w przyszłość. Jako taki zapalnik, który pozwoli nam utrzymać ten kurs i dobrą energię, która nam towarzyszy - mówił po otrzymaniu statuetki Waldemar Dolecki.

Laureat otrzymał nagrodę finansową w wysokości 5 tysięcy zł ufundowaną przez Galerię Słoneczną oraz statuetkę autorstwa artysty rzeźbiarza Jarosława Pajka.

Waldemar Dolecki:

Dyrektor MOK Amfiteatr. Od dwóch lat kształtuje nowoczesny, otwarty charakter instytucji kultury. Stawia sobie za cel stworzenie miejsca otwartego dla każdego, którego oferta budowana jest poprzez partycypację mieszkańców miasta. Konsekwentnie stara się pokazywać, że kultura to nie tylko impresariat. W 2017 roku zaproponował nową odsłonę Dni Radomia. Ożywił przestrzenie ul. Żeromskiego oraz Starego Ogrodu. Sztandarowym projektem z 2017 roku była też „Fosa pełna kultury”, wykreowana przez Waldemara Doleckiego. Projekt ten przeniósł uczestnictwo w kulturze na nowy poziom. Odbiorcy w formule rodzinnej mogli uczestniczyć w spektaklach, warsztatach i koncertach, wszystko w letniej scenerii zaaranżowanej plaży. Fosa stała się miejscem integracji międzypokoleniowej i dzielnicowej, odczarowywała kulturę jako dziedzinę elitarną. Tegoroczna edycja Fosy zyskała wysoką ocenę projektu w programie MKIDN

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4