Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: 19 czerwca - święci męczennicy Gerwazy i Protazy
Radio Plus Radom /KULTURA/Warsztaty filmowe - Kameralne Lato 2019

Kultura

Warsztaty filmowe - Kameralne Lato 2019

08 czerwiec 2019 / Tekst

Propozycja dla młodych miłośników filmu! Od 7 do 14 lipca w ramach Kameralnego Lata odbędą się warsztaty filmowe.

Warsztaty filmowe - Kameralne Lato 2019
za: Justyna Durmaj FF Kameralne Lato

KAMERALNE LATO zaprasza osoby pragnące poznać sztukę tworzenia filmów do udziału w jednym z dwóch cyklów warsztatowych, przygotowanych z myślą zarówno o uczestnikach nie posiadających doświadczenia, jak i początkujących twórcach filmowych. Festiwal od pierwszej edycji rozwija działalność edukacyjną, umożliwiając młodym ludziom bezpośredni kontakt z branżą filmową i specyfiką pracy w ekipie filmowej. W tym roku KAMERALNE LATO proponuje dwa cykle warsztatowe skierowane do osób o różnych kompetencjach wyjściowych. Cykl warsztatowy pod nazwą ABC PRACY Z KAMERĄ jest programem edukacyjnym dedykowanym dla początkujących, którzy chcą poznać świat filmu i specyfikę pracy w różnych profesjach filmowych. Z kolei międzynarodowe WARSZTATY FILMOWE KAMERALNEGO LATA umożliwią osobom posiadającym już pierwsze doświadczenia w tworzeniu filmów, rozwijanie pasji oraz zdobywanie wiedzy i umiejętności w wyjątkowej, wakacyjnej atmosferze, poznanie osób o podobnych zainteresowaniach pochodzących z Francji, Włoch i Niemiec, a także przygotowanie własnej krótkometrażowej produkcji w kompleksowy sposób: od pomysłu do premiery, w oparciu o profesjonalne zaplecze technologiczne przygotowane przez firmę CANON przy współpracy z wykwalifikowanymi specjalistami z Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu.

WARSZTATY FILMOWE przeznaczone są dla osób w wieku 18-30 lat, zainteresowanych zdobywaniem doświadczeń w branży filmowej. Z uwagi udział gości z Francji, Włoch i Niemiec, większość zajęć warsztatowych będzie prowadzona w języku angielskim.

Specjaliści branży filmowej przeprowadzą uczestników przez kolejne etapy produkcji filmu – od pomysłu do premiery. Uczestnicy pod okiem profesjonalistów zrealizują własne reklamy o tematyce społecznej, poruszające zagadnienia takie, jak: zagrożenia związane ze spożywaniem alkoholu i zażywaniem substancji psychoaktywnych, bezpieczeństwo na drodze, przemoc w rodzinie, agresja i przemoc rówieśnicza, cyber-zagrożenia i uzależnienia cyfrowe. Warsztaty KAMERALNEGO LATA są unikalną okazją do współpracy ze specjalistami z Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu, którzy udzielą uczestnikom wsparcia logistycznego i merytorycznego.

Warsztaty będą realizowane m.in. w Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu i w wybranych obiektach festiwalowych. Premiera filmów powstałych w ramach warsztatów odbędzie się 13 lipca 2019 r. w profesjonalnej sali kinowej. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Organizatorzy zapewniają uczestnikom zakwaterowanie i częściowe wyżywienie. Partnerem wspierającym warsztaty i zapewniającym nowoczesny sprzęt do realizacji materiałów filmowych jest firma CANON.

Chcąc wziąć udział w warsztatach należy zapoznać się z regulaminem https://kameralnelato.pl/download/kameralne_lato_2019_regulamin_warsztaty.pdf oraz wysłać do organizatora formularz zgłoszeniowy: https://kameralnelato.pl/formularz-warsztaty-2019. Termin zgłoszeń udziału w warsztatach filmowych upływa 20 czerwca 2019 r.

Z kolei warsztaty ABC PRACY Z KAMERĄ współorganizowane z American Corner Radom i realizowane przy wsparciu Ambasady Stanów Zjednoczonych Ameryki w Warszawie są przeznaczone dla osób stawiających pierwsze kroki w przygodzie z filmem w wieku 14-20 lat. Odbędą się w dniach 8-13 lipca 2019 r. Uczestnicy warsztatów poznają tajniki pracy na planie filmowym i charakter pracy osób pracujących zarówno przed, jak i za kamerą. Program składać się będzie z cyklu kilkugodzinnych zajęć, podczas których młodzież będzie miała okazję zarówno uczestniczyć w spotkaniach z profesjonalistami, jak i spróbować swoich sił w praktycznych ćwiczeniach ze sprzętem filmowym. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Organizatorzy nie zapewniają zakwaterowania i wyżywienia. Warsztaty prowadzone będą w języku polskim. Warsztaty ABC PRACY PRZED KAMERĄ odbywać się będą m.in. w nowoczesnej Pracowni Nowych Mediów „Kuźni Artystycznej” Miejskiego Ośrodka Kultury „Amfiteatr”, przestrzeni użyczy uczestnikom także Łaźnia – Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria. Warsztaty ABC PRACY Z KAMERĄ są otwartym przedsięwzięciem kulturalno-profilaktycznym stanowiącym element Mazowieckiego Programu Profilaktyki Społecznej, współfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Aby wziąć udział w warsztatach należy zapoznać się z regulaminem https://kameralnelato.pl/download/kameralne_lato_2019_regulamin_warsztaty_ABC.pdf i

wypełnić formularz zgłoszeniowy https://kameralnelato.pl/formularz-warsztaty-abc-2019/. Termin zgłoszeń upływa 26 czerwca.

 

  1. edycja KAMERALNEGO LATA odbędzie się w dniach 7 – 13 lipca 2019 r. Organizatorem wydarzenia jest FILMFORUM, a głównym współorganizatorem Komenda Wojewódzka Policji z siedzibą w Radomiu. Współorganizatorami wydarzenia są także: Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej oraz ŁAŹNIA – Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria. KAMERALNE LATO objęte jest mecenatem: Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Funduszu Promocji Kultury, Miasta Radom, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Samorządu Województwa Mazowieckiego oraz Stowarzyszenia Autorów ZAIKS. Towarzyszące Festiwalowi działania edukacyjne wspiera Program Unii Europejskiej ERASMUS+. Partnerem logistycznym przedsięwzięcia jest KIA Plejada, partnerem technologicznym CANON, partnerami edukacyjnymi: American Corner Radom, Miejski Ośrodek Kultury AMFITEATR i Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu. Partnerzy branżowi tegorocznej edycji to: Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych, Mazovia Warsaw Film Commission oraz StoryLab.pro. Sponsorem Festiwalu jest Ambasada Stanów Zjednoczonych Ameryki w Warszawie. W działaniach organizacyjnych wesprą Festiwal: Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej ELEKTROWNIA w Radomiu oraz Mazowiecki Instytut Kultury.

 Więcej informacji: www.kameralnelato.pl

(za: Kameralne Lato 2019)

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4