Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. Bonawentura, biskup i doktor Kościoła
Radio Plus Radom /KULTURA/Widziane w Laficie

Kultura

Widziane w Laficie

28 listopad 2013 / Tekst

Spotkajmy się we Wsoli, by znowu porozmawiać o Gombrowiczu!

Na wystawę fotografii Barbary Czartoryskiej oraz spotkanie z dyrektorem Instytutu Literackiego w Paryżu Wojciechem Sikorą zaprasza w niedzielę, 1 grudnia Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli. Tym wydarzeniem muzeum zamknie rok, w którym minęło 60 lat od wydania pierwszej książki w serii „Biblioteka Kultury”. Serię inaugurowały teksty Witolda Gombrowicza: „Ślub” i „Trans-Atlantyk”- informuje Eliza Wesołowska- Szwede z Muzeum we Wsoli.

Spotkanie z Wojciechem Sikorą poprowadzi dr Małgorzata Ptasińska, historyk z Uniwersytetu Warszawskiego, badaczka zajmująca się m.in. historią paryskiej „Kultury” i Instytutu Literackiego, autorka monografii „Z dziejów Biblioteki Kultury”. Rozmowa dotyczyć będzie jednak nie tylko przeszłości, ale także tego, czym dziś zajmuje się Instytut Literacki i jak widzi swoją rolę we współczesnej kulturze polskiej- mówi Eliza Wesołowska- Szwede.

Będzie też okazja zobaczyć wystawę pt: „WIDZIANE W LAFICIE”, na którą składają się fotografie tworzące artystyczny obraz miejsca magicznego dla kilku pokoleń polskiej inteligencji– siedziby Instytutu w Maisons-Laffitte. Barbara Czartoryska z zawodu jest fotografem, z zamiłowania zaś podróżnikiem, próbując łączyć obie pasje.  Zaczynała jako fotograf mody i reklamy, teraz interesują ją przede wszystkim projekty artystyczne lub związane z podróżami i ludźmi. Pracowała dla wielu magazynów mody i wydawnictw specjalizujących się w fotografii w Polsce i na świecie.

Wystawę zdjęć Barbary Czartoryskiej będzie można oglądać we Wsoli do końca roku. Muzeum we Wsoli zaprasza w niedzielę, 1 grudnia o godz. 17. Wstęp wolny!

Wszystkich zainteresowanych z Radomia do Wsoli dowiezie bezpłatny autobus. Zbiórka o godz. 16.20 na przystanku przy ul. Chrobrego (przy centrum Vis a Vis)- informuje Eliza Wesołowska- Szwede ze Wsoli.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4