Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. Urszula, dziewica i męczennica
Pochmurno

10°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 92%

Wiatr: 17.70 km/h

  • 21 Paź 2017

    Chwilowe opady deszczu 15°C 10°C

  • 22 Paź 2017

    Rain 13°C 8°C

Radio Plus Radom /KULTURA/Wieczór autorski Joanny Czapli

Kultura

Wieczór autorski Joanny Czapli

20 grudzień 2016 / Tekst
foto: Michał Walczyk

W środę w radomskiej „Łaźni” odbędzie się wieczór autorski Joanny Czapli, niezwykłej autorki, poruszającej autobiografii „ACZkolwiek – kocham życie”.

Książka wydana została nakładem wydawnictwa Polwen. Na rynku ukazała się kilka dni temu, a już została bestsellerem wydawnictwa. Książkę będzie można nabyć, ale przede wszystkim poznać i posłuchać rozmowy z Joanną Czaplą, podczas wieczoru autorskiego. Początek spotkania o 18:00 w Radomskim Klubie Środowisk Twórczych i Galerii „Łaźnia” w środę, (21.12). Wstęp wolny. Przypomnijmy - Joanna Czapla jest 26-letnią radomianką, cierpiącą na rdzeniowy zanik mięśni. Od wielu lat zmaga się wieloma niedogodnościami związanymi nie tylko z poruszaniem się ale i z oddychaniem. W tym ostatnim pomaga jej stale włączony respirator. Mimo tego prowadzi wyjątkowo aktywne życie.
Mieszkańcom miasta i Diecezji Radomskiej znana jest jako autorka poruszających rozważań nabożeństw Drogi Krzyżowej (ostatnia w 2016 roku, jaka przeszła ulicami Radomia).
Autorka książki „ACZkolwiek - kocham życie” pisząc, posługuje się wyłącznie telefonem komórkowym z ekranem dotykowym – ze względu na stopniowo postępującą chorobę jej mięśnie nie są w stanie zwyczajnie operować długopisem czy nawet klawiaturą komputerową. Książka powstawała przez dwa lata, Joanna pisała ją bowiem jednym – wskazującym palcem. Decyzja o napisaniu autobiografii o niezwykłym życiu niezwykłej osoby zapadła pięć lat temu. - Autentyczne, spisane własnoręcznie bez pomocy korektora świadectwo bardzo młodej, ale doświadczonej przez życie osoby. Doskonały wzór dla ludzi poszukujących inspiracji. Daje chęć do życia i wolę walki o siebie!” - napisał w rekomendacji znany dziennikarz radiowy i telewizyjny Krzysztof Ziemiec. W podobnym tonie wyraził się także radomski artysta Paweł Domagała. - Asia żyje pełnią życia i jak każdy z nas upada i podnosi się, jak każdy z nas chcę wyrwać życiu każdą minutę. Pokazuje że to wcale nie nasze ciało decyduje o naszej sile, ale to co mamy w głowie – napisał. Jak dodaje, „choć czasem trzeba przejść przez niewyobrażalne cierpienie czy smutek, jest w nas siła do życia i to do życia, które przerasta wszelkie wyobrażenia”.
Do sięgnięcia po publikację zachęca także Ewa Błaszczyk, aktorka, obecnie związana z kliniką „Budzik”. "Można się poddać albo brać przykład z Asi. Ja wciąż się uczę i dlatego wybrałam drugą opcję - pisze Ewa Błaszczyk.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Gimme Hope Jo'anna

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 4 12
Indykpol AZS Olsztyn 4 11
Cuprum Lubin 5 11
GKS Katowice 5 9
Espadon Szczecin 5 9
ONICO Warszawa 5 8
Trefl Gdańsk 4 7
Jastrzębski Węgiel 4 7
Cerrad Czarni Radom 5 7
Łuczniczka Bydgoszcz 5 7
Asseco Resovia Rzeszów 4 6
MKS Będzin 5 5
PGE Skra Bełchatów 3 4
Dafi Społem Kielce 5 2
BBTS Bielsko-Biała 4 0
Aluron Virtu Warta Zawiercie 3 0

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA