Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: 19 marca - św. Józef, Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny
Pochmurno

-4°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 41%

Wiatr: 28.97 km/h

  • 19 Mar 2018

    Pochmurno -1°C -8°C

  • 20 Mar 2018

    Pochmurno 0°C -7°C

Radio Plus Radom /KULTURA/Wieczór autorski Joanny Czapli

Kultura

Wieczór autorski Joanny Czapli

20 grudzień 2016 / Tekst

W środę w radomskiej „Łaźni” odbędzie się wieczór autorski Joanny Czapli, niezwykłej autorki, poruszającej autobiografii „ACZkolwiek – kocham życie”.

foto: Michał Walczyk
foto: Michał Walczyk

Książka wydana została nakładem wydawnictwa Polwen. Na rynku ukazała się kilka dni temu, a już została bestsellerem wydawnictwa. Książkę będzie można nabyć, ale przede wszystkim poznać i posłuchać rozmowy z Joanną Czaplą, podczas wieczoru autorskiego. Początek spotkania o 18:00 w Radomskim Klubie Środowisk Twórczych i Galerii „Łaźnia” w środę, (21.12). Wstęp wolny. Przypomnijmy - Joanna Czapla jest 26-letnią radomianką, cierpiącą na rdzeniowy zanik mięśni. Od wielu lat zmaga się wieloma niedogodnościami związanymi nie tylko z poruszaniem się ale i z oddychaniem. W tym ostatnim pomaga jej stale włączony respirator. Mimo tego prowadzi wyjątkowo aktywne życie.
Mieszkańcom miasta i Diecezji Radomskiej znana jest jako autorka poruszających rozważań nabożeństw Drogi Krzyżowej (ostatnia w 2016 roku, jaka przeszła ulicami Radomia).
Autorka książki „ACZkolwiek - kocham życie” pisząc, posługuje się wyłącznie telefonem komórkowym z ekranem dotykowym – ze względu na stopniowo postępującą chorobę jej mięśnie nie są w stanie zwyczajnie operować długopisem czy nawet klawiaturą komputerową. Książka powstawała przez dwa lata, Joanna pisała ją bowiem jednym – wskazującym palcem. Decyzja o napisaniu autobiografii o niezwykłym życiu niezwykłej osoby zapadła pięć lat temu. - Autentyczne, spisane własnoręcznie bez pomocy korektora świadectwo bardzo młodej, ale doświadczonej przez życie osoby. Doskonały wzór dla ludzi poszukujących inspiracji. Daje chęć do życia i wolę walki o siebie!” - napisał w rekomendacji znany dziennikarz radiowy i telewizyjny Krzysztof Ziemiec. W podobnym tonie wyraził się także radomski artysta Paweł Domagała. - Asia żyje pełnią życia i jak każdy z nas upada i podnosi się, jak każdy z nas chcę wyrwać życiu każdą minutę. Pokazuje że to wcale nie nasze ciało decyduje o naszej sile, ale to co mamy w głowie – napisał. Jak dodaje, „choć czasem trzeba przejść przez niewyobrażalne cierpienie czy smutek, jest w nas siła do życia i to do życia, które przerasta wszelkie wyobrażenia”.
Do sięgnięcia po publikację zachęca także Ewa Błaszczyk, aktorka, obecnie związana z kliniką „Budzik”. "Można się poddać albo brać przykład z Asi. Ja wciąż się uczę i dlatego wybrałam drugą opcję - pisze Ewa Błaszczyk.

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

-4°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 41%

Wiatr: 28.97 km/h

ARTYSTA TYGODNIA

Those Were the Days

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 25 65
PGE Skra Bełchatów 24 55
Trefl Gdańsk 25 51
ONICO Warszawa 23 49
Asseco Resovia Rzeszów 25 45
Jastrzębski Węgiel 25 45
Indykpol AZS Olsztyn 25 43
Cuprum Lubin 25 38
Cerrad Czarni Radom 25 36
GKS Katowice 25 34
Espadon Szczecin 25 29
MKS Będzin 25 28
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 27
Łuczniczka Bydgoszcz 25 19
BBTS Bielsko-Biała 25 16
Dafi Społem Kielce 25 14

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA