Na antenie: W RYTMIE RADOMIA I REGIONU
Beata Okulińska
Patron dnia: 23 sierpnia - św. Róża z Limy, dziewica
Radio Plus Radom /KULTURA/Wojciech Pestka z nagrodą Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich

Kultura

Wojciech Pestka z nagrodą Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich

27 marzec 2019 / Tekst

Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich doceniło reportaż Wojciecha Pestki „Miał być raj, jest Krym”. 

Wojciech Pestka z nagrodą Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich
fot. Z. Fronczek, prezes Lubelskiego Oddziału SPP

 Rozstrzygnięty został doroczny konkurs na najlepsze prace dziennikarskie w polskiej prasie, radiu i telewizji w 2018 roku. Nagrody przyznane zostały w 14 kategoriach. Jury oceniało oryginalność, śmiałość w podejmowaniu tematyki trudnej i kontrowersyjnej, atrakcyjność formalną przekazu, jego komunikatywność, walory estetyczne i dydaktyczne, rzetelność i wiarygodność.

Wojciech Pestka to poeta, prozaik i tłumacz z Jedlni koło Radomia. Jest także współscenarzystą filmu "Klecha". Nagrodzony został za reportaż „Miał być raj, jest Krym”, opublikowany w styczniu 2018 roku w miesięczniku „Odra”. To nagroda im. Kazimierza Dziewanowskiego w kategorii prac dziennikarskich o problemach i wydarzeniach na świecie. - Nagrodzony tekst pochodzi z cyklu autorskich reportaży z Ukrainy drukowanych na łamach wrocławskiej „Odry”. Znalazły się w nim między innymi teksty: „Na Wschodzie (Ukrainy) bez zmian” o II kompanii 24 Batalionu Obrony Terytorialnej „Ajdar”, „Słitfocia ze śmiercią w tle” dotyczący obrońców ługańskiego lotniska czy „Sny Braci Karamazow” o ukraińskim milionerze Wiaczesławie Konstantynowskim, który sprzedał swojego rolls - royce'a i jako ochotnik ruszył na front wschodni a także nagrodzony w 2017 reportaż: „Petro Samozwaniec. Strażnik prezydenckiego pałacu.”. Wydawnictwo „Wysoki Zamek” zamierza wiosną tego roku wznowić zbiór reportaży Wojciecha Pestki „Do zobaczenia w piekle” i wydąć kolejny „Gdyby Polacy nie byli Polakami” - informuje Zbigniew Włodzimierz Fronczek, prezes Lubelskiego Oddziału Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

Warto dodać, że Wojciech Pestka od wielu lat jest członkiem redakcji dwumiesięcznika „Lublin. Kultura i Społeczeństwo”, który w tym roku otrzymał Nagrodę Główną im. Aleksandra Milskiego przyznawaną najlepszemu pismu lokalnemu w Polsce za podejmowanie tematów ważnych dla społeczności i regionu. Wydawcą pisma jest Lubelski Oddział Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oraz Fundacja „Willa Polonia”.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4