Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: 27 maja - św. Augustyn z Canterbury, biskup
Radio Plus Radom /KULTURA/Wydarzenia w bibliotece

Kultura

Wydarzenia w bibliotece

12 październik 2018 / Tekst

Wystawy, spotkania, recytacje, a nawet coś dla miłośników gier planszowych. Biblioteka zaprasza!

Wydarzenia w bibliotece
Radio Plus Radom

W następnym tygodniu miłośników książek i bibliotek czeka wiele interesujących imprez. Ruszamy już w poniedziałek! - zapowiada Marta Trojanowska z radomskiej biblioteki

15 października o godz. 12.30 w Bibliotece Głównej otworzymy uroczyście wystawę Jerzy i przyjaciele prezentującą twórczość Jerzego Ratyńskiego, stypendysty fundacji Polish Orphans Charity, i osób niepełnosprawnych uczestniczących w  Warsztatach Terapii Zajęciowej.

16 października o godz. 10.30 filia nr 2 (ul. Zientarskiego 1A) zaprasza na Urodziny Książkowego Misia – zajęcia literacko-plastyczne, które poprowadzi Aleksandra Michalska.

17 października o godz. 17.00 w filii nr 1 (ul. Osiedlowa 9) odbędzie się Spacer po Radomiu – w programie imprezy film Andrzeja Mędrzyckiego „Szkice radomskie” oraz recytacja wierszy o Radomiu w wykonaniu aktorów sceny senioralnej teatru "Proscenium" działającego przy Radomskiej Orkiestrze Kameralnej pod kierunkiem Izabelli Mosańskiej.

18 października, godz. 10.00  (filia nr 16, ul. Barycka 2) zapraszamy na spotkanie realizowane w ramach cyklu Pokój Pełen Opowieści. Spotkanie Żołnierze jej królewskiej mości - czytania umiejętności w oparciu o książkę Mój Pierwszy alfabet Elżbiety Wasiuczyńskiej poprowadzi Dorota Kowalik-Nienartowicz.

17 października startujemy z nowym cyklem spotkań. O godz. 11.00 w Bibliotece Głównej odbędzie się pierwsza odsłona Dziwnych historii książki. Opowieść w odcinkach. Spotkanie pierwsze zatytułowane będzie: Nietypowe zastosowanie książki (książka jako materiał działań artystycznych).

Spotkania adresowane się do uczniów szkół ponadpodstawowych oraz wszystkich zainteresowanych. Prelekcje będą skupione wokół nietypowych zagadnień z historii książki i literatury, a także na interesujących aspektów funkcjonowania książki w szeroko pojętej kulturze. Spotkania będą się odbywały w każdą trzecią środę miesiąca. Ich celem jest zainteresowanie młodych ludzi książką i jej nietypowymi formami poprzez prezentację zagadnień wykraczających poza szkolne schematy, a także nawiązanie współpracy ze szkołami (także w ramach realizowanego przez szkoły Narodowego Programu Upowszechniania Czytelnictwa). W przypadku grup zorganizowanych prosimy o wcześniejsze telefoniczne zgłoszenie uczestnictwa. Prowadzenie: Marta Trojanowska.

19 października, godz. 17.00 wszyscy miłośnicy planszówek będą mile widziani na Klubie Gier Planszowych w filii nr 6 (ul. Kusocińskiego 13).

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Lambada

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4