Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Szymon z Lipnicy, prezbiter
Radio Plus Radom /KULTURA/Wystąpi Janusz Tytman Bloom Trio

Kultura

Wystąpi Janusz Tytman Bloom Trio

10 lipiec 2019 / Tekst

Łaźnia zaprasza w niedzielę, 14 lipca, na kolejny koncert w muszli parku Kościuszki

Wystąpi Janusz Tytman Bloom Trio
za: Łaźnia Radom

O godzinie 17 wystąpi Janusz Tytman Bloom Trio w składzie: Janusz Tytman – mandolina; Paweł Klin – gitara; Piotr Ciemniewski – perkusjonalia. Koncert odbędzie się w klimacie new acoustic: jazz, country, bluegrass, latino i blues.

BLOOM to autorski projekt Janusza Tytmana i Pawła Klina. Zespół wykonuje głównie własne kompozycje, czasem jednak sięga do utworów takich wirtuozów mandoliny, jak David Grisman, czy Mike Marshall. Ten gatunek muzyczny, znany w Ameryce pod nazwą"new acoustic’’, zawiera w sobie elementy jazzu, bluegrassu, latino oraz blues’a. Zespół tworzą: Janusz Tytman – mandolina, Paweł Klin - gitara, Piotr Ciemniewski – instrumenty perkusyjne

Janusz Tytman to mandolinista, jeden z nielicznych polskich muzyków grających na tym instrumencie. Muzyk sesyjny i koncertowy, brał udział w nagraniu kilkudziesięciu płyt czołowych polskich artystów. Nagrywał między innymi z Grzegorzem Ciechowskim, Tomaszem Szwedem, T. Love, Sydney'em Polakiem, Wandą Kwietniewską, Sławkiem Wierzcholskim, Garym Taylorem, Haliną Młynkową, Lonstarem, Szwagierkolaską, Marylą Rodowicz.

Paweł Klin to gitarzysta jazzowy, bandżysta, autor muzyki. Absolwent Prince Claus Conservatoire w Groningen (Holandia) w klasie gitary jazzowej. W 2015 zamieszkał w Nowym Jorku, występował w tamtejszych klubach z zespołami jazzowymi oraz folkowymi. W 2018 roku przeprowadził się z Nowego Jorku do Warszawy, jest tam aktywnym muzykiem i pedagogiem. Współpracuje z Teatrem Żydowskim, a także zespołem szantowym Atlantyda. (za: Łaźnia)

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4