Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 21 sierpnia - św. Pius X, papież
Radio Plus Radom /KULTURA/Wystawa prac Elżbiety Staniszewskiej

Kultura

Wystawa prac Elżbiety Staniszewskiej

08 kwiecień 2019 / Tekst

Galeria Klubu Łaźnia zaprasza w piątek, 12 kwietnia na otwarcie wystawy prac Elżbiety Staniszewskiej pt: Refleksy ponowoczesności.

Wystawa prac Elżbiety Staniszewskiej
za: Łaźnia Radom

Wernisaż o godz. 18. Poprzez sztukę manifestuję swoją postawę wobec zastanej rzeczywistości – refleksyjnego obserwatora ponowoczesnego świata - wyjaśnia autorka. Nie jest to postawa buntu a raczej szept o tym, co ważne lub niezauważone. Przedstawiam swój obraz świata tak, by był komunikatywny dla odbiorcy. Podejmuję próby uwrażliwienia widza poprzez wywołanie refleksji o przemijaniu, ulotności życia i zagrożeniach ponowoczesnego świata. Dla mnie jedną z najistotniejszych cech sztuki jest jej komunikacyjny wymiar dotyczący wspólnych, prospołecznych problemów a pozawerbalny język sztuki umożliwiają to. Uprawiam instalacje (fotografię, video), rysunek, tkaninę, rzeźbę. Kiedy wykonuję rzeźbiarskie portrety i medale najbliższym i przyjaciołom sprawdzam swoje umiejętności manualne; innym razem – w przypadku instalacji i obiektów – są to poszukiwania semantycznych i formalnych metafor by przypomnieć o potrzebie ochrony naturalnego środowiska poprzez zarejestrowanie obrazu drzewa, np.: jego odbicie w kałuży, jego cienia na ścianie budynku tuż przed ścięciem, czy struktury liści w tkaninie. Moje teoretyczne, naukowe zainteresowania korespondują z działalnością artystyczną - wyjaśnia Elżbieta Staniszewska.

W 1982 ukończyła studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu, dyplom z rysunku u prof. Jarosława Kozłowskiego i gobelinu u prof. Magdaleny Abakanowicz oraz etnografię na UAM w Poznaniu w 1990. Doktor nauk humanistycznych z zakresu filozofii, (UAM, IFK, 2009, promotor prof. Anna Pałubicka). Zainteresowania naukowe: historia i estetyka designu, sztuka współczesna w kontekście antropologii kulturowej, filozofii kultury i estetyki. Uprawia tkaninę, rzeźbę, rysunek, instalacje. Autorka około czterdziestu ekspozycji muzealnych, czterech wystaw indywidualnych, udział w blisko pięćdziesięciu zbiorowych. Wieloletni pracownik muzeów (Muzeum Narodowym Rolnictwa w Szreniawie, Muzeum Wsi Radomskiej). Nauczycielka w ZSP w Radomiu. Obecnie adiunkt na UTH w Radomiu, na Wydziale Sztuki. Autorka ponad 40 publikacji, nagradzana za działalność muzealniczą - Nagrodą Ministra Kultury i Sztuki w Konkursie na Najciekawsze Wydarzenie Muzealne Roku 1993 i Roku 1995; oraz pracę naukową i dydaktyczną w 2016 - Medalem Komisji Edukacji Narodowej Ministra Edukacji Narodowej

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4