Na antenie: ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: 24 marca - św. Katarzyna Szwedzka, zakonnica
Radio Plus Radom /KULTURA/Noc Muzeów w poszukiwaniu piękna

Kultura

Noc Muzeów w poszukiwaniu piękna

16 maj 2018 / Tekst

- Piękno, jeśli nie jest dobre może zwodzić. Ale każdy z nas poszukuje piękna. Ja zapraszam do tego, byśmy wspólnie ze znanymi artystami poszukali i odkryli piękno – mówi Małgorzata Ziewiecka kurator niezwykłej wystawy, pt. „W poszukiwaniu piękna”. Wernisaż odbędzie się już 19 maja 2018 r. w Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu. Wydarzenie zaplanowano podczas Nocy Muzeów. Patronem medialnym jest Radio Plus Radom.

Inspiracją do zorganizowania przedsięwzięcia była wystawa, pt. „Metamorfoza”, którą mieszkańcy Radomia i okolic mogli oglądać rok temu w Zespole Szkół Plastycznych. - Sukces poprzedniej wystawy, którą miałam zaszczyt promować uświadomił mi, jak potrzebne są spotkania BLISKO SZTUKI. Do udziału w tegorocznej wystawie zaprosiliśmy artystów z nurtu realizmu, surrealizmu, realizmu magicznego i tych, którzy zajmują osobne miejsca we współczesnej sztuce. W tym wyjątkowym wydarzeniu weźmie udział 26 wybitnych twórców, którzy zabiorą nas w niezwykłą  podróż W POSZUKIWANIU PIĘKNA i pokażą, jak pięknie się różnią. Będą też radomscy artyści, z czego bardzo się cieszę – mówi Małgorzata Ziewiecka, która była gościem Popołudnia Plus w czwartek, 10 maja. Posłuchajcie, co mówiła o wystawie i jak zachęcała oraz zapraszała do udziału w wernisażu...

Wernisaż wystawy i Noc Muzeów to doskonała okazja, by w jednym miejscu i czasie spotkać się ze wspaniałymi współczesnymi artystami i ich dziełami. Będzie je można podziwiać w owianych tajemnicą twórczego geniuszu, pięknych wnętrzach Muzeum im. Jacka Malczewskiego. Wernisaż 19 maja o godz. 20:00. Wystawę będzie można oglądać do końca lipca 2018r. Więcej na www.bliskosztuki.pl. Podczas Nocy Muzeów organizatorzy przygotowali także inne atrakcje. W programie: - koncert zespołu Trio Taklamakan - pokaz mody, przygotowany przez Zespół Szkół Skórzano - Odzieżowych, Stylizacji i Usług z Radomia: pokaz stylizacji etnicznych, pokazy fizyczno - chemiczne przygotowane przez nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu, malowanie fantastycznych wzorów na dłoniach i twarzy, warsztaty wyczarowywania kwiatów z bibuły, oprowadzanie po wystawach, konkursy, pokazy filmów, prelekcje.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Czas relaksu

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 23 59
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Cerrad Czarni Radom 24 42
Aluron Virtu Warta Zawiercie 23 40
PGE Skra Bełchatów 23 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 23 27
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 23 20
MKS Będzin 23 7
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4