Na antenie: SEDNO SRRAWY PLUS
Jacek Prusinowski
Patron dnia: św. Józef Bilczewski, biskup
Opady

7°C

Radom

Opady

Wilgotność: 92%

Wiatr: 49.89 km/h

 • 23 Paź 2018

  Rain 7°C 5°C

 • 24 Paź 2018

  Opady 7°C 2°C

Radio Plus Radom /KULTURA/Noc Muzeów w poszukiwaniu piękna

Kultura

Noc Muzeów w poszukiwaniu piękna

16 maj 2018 / Tekst

- Piękno, jeśli nie jest dobre może zwodzić. Ale każdy z nas poszukuje piękna. Ja zapraszam do tego, byśmy wspólnie ze znanymi artystami poszukali i odkryli piękno – mówi Małgorzata Ziewiecka kurator niezwykłej wystawy, pt. „W poszukiwaniu piękna”. Wernisaż odbędzie się już 19 maja 2018 r. w Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu. Wydarzenie zaplanowano podczas Nocy Muzeów. Patronem medialnym jest Radio Plus Radom.

Inspiracją do zorganizowania przedsięwzięcia była wystawa, pt. „Metamorfoza”, którą mieszkańcy Radomia i okolic mogli oglądać rok temu w Zespole Szkół Plastycznych. - Sukces poprzedniej wystawy, którą miałam zaszczyt promować uświadomił mi, jak potrzebne są spotkania BLISKO SZTUKI. Do udziału w tegorocznej wystawie zaprosiliśmy artystów z nurtu realizmu, surrealizmu, realizmu magicznego i tych, którzy zajmują osobne miejsca we współczesnej sztuce. W tym wyjątkowym wydarzeniu weźmie udział 26 wybitnych twórców, którzy zabiorą nas w niezwykłą  podróż W POSZUKIWANIU PIĘKNA i pokażą, jak pięknie się różnią. Będą też radomscy artyści, z czego bardzo się cieszę – mówi Małgorzata Ziewiecka, która była gościem Popołudnia Plus w czwartek, 10 maja. Posłuchajcie, co mówiła o wystawie i jak zachęcała oraz zapraszała do udziału w wernisażu...

Wernisaż wystawy i Noc Muzeów to doskonała okazja, by w jednym miejscu i czasie spotkać się ze wspaniałymi współczesnymi artystami i ich dziełami. Będzie je można podziwiać w owianych tajemnicą twórczego geniuszu, pięknych wnętrzach Muzeum im. Jacka Malczewskiego. Wernisaż 19 maja o godz. 20:00. Wystawę będzie można oglądać do końca lipca 2018r. Więcej na www.bliskosztuki.pl. Podczas Nocy Muzeów organizatorzy przygotowali także inne atrakcje. W programie: - koncert zespołu Trio Taklamakan - pokaz mody, przygotowany przez Zespół Szkół Skórzano - Odzieżowych, Stylizacji i Usług z Radomia: pokaz stylizacji etnicznych, pokazy fizyczno - chemiczne przygotowane przez nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu, malowanie fantastycznych wzorów na dłoniach i twarzy, warsztaty wyczarowywania kwiatów z bibuły, oprowadzanie po wystawach, konkursy, pokazy filmów, prelekcje.

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

7°C

Radom

Opady

Wilgotność: 92%

Wiatr: 49.89 km/h

 • 23 Paź 2018

  7°C 5°C

 • 24 Paź 2018

  7°C 2°C

ARTYSTA TYGODNIA

Vox
"Bananowy song"

40. PIELGRZYMKA RADOMSKA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3 9
ONICO Warszawa 3 9
Cerrad Czarni Radom 3 6
PGE Skra Bełchatów 3 6
Jastrzębski Węgiel 3 5
Chemik Bydgoszcz 3 5
GKS Katowice 2 4
Trefl Gdańsk 2 3
Stocznia Szczecin 2 3
Aluron Virtu Warta Zawiercie 3 3
Indykpol AZS Olsztyn 3 3
Asseco Resovia Rzeszów 2 1
MKS Będzin 3 0
Cuprum Lubin 3 0

POLECAMY

230x190 4