Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 27 maja - św. Augustyn z Canterbury, biskup
Radio Plus Radom /KULTURA/Wystawa zdjęć Sebastiana Klochowicza

Kultura

Wystawa zdjęć Sebastiana Klochowicza

12 czerwiec 2018 / Tekst

Łaźnia Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria zaprasza na otwarcie wystawy SEBASTIAN KLOCHOWICZ OUT OF CONTEXT / WYJĘTE Z KONTEKSTU.

Wystawa zdjęć Sebastiana Klochowicza
za: Łaźnia Radom

Wernisaż w piątek, 15 czerwca 18 w Klubie Łaźnia ul. Żeromskiego. Początek o godz. 18. Absolwent Instytutu Twórczej Fotografii na Uniwersytecie Śląskim w Opavie (ITF), ukończył London School of Public Relation oraz Kurs Pedagogiczny na ASP w Poznaniu. Wieloletni nauczyciel Fotografii w Państwowej Szkole Plastycznej im. Jacka Malczewskiego w Radomiu. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików oraz Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej – Prezes Regionu Radomskiego.OUT OF CONTEXT / WYJĘTE Z KONTEKSTU

Zestaw 20 fotografii prezentowanych podczas wystawy jest kolejną odsłoną projektu „Wyjęte z kontekstu”, który miał swoją premierę podczas wystawy „FOTOGENY” prezentowanej w MCSW Elektrownia. Tematem prac są fragmenty architektury miejskiej wraz z funkcjonującymi w niej „artefaktami”. Prace prezentują rozsypany obraz rzeczywistości widziany oczyma artysty. Pozornie chaotyczny zlepek widoków układają się w obrazkową historię relacji pomiędzy infrastrukturą miejską a środowiskiem naturalnym cywilizacji technologiczno-konsumpcyjnej XXI wieku. Metody pracy artysty łączy tradycyjne narzędzia foto-chemiczne z technikami cyfrowymi. Stosowane zabiegi formalne mają na celu zmianę właściwości struktury obrazu. Pracując nad obrazami artysta skupia się na zagadnieniach czysto formalnych, jego medium jest fotografia eksperymentalna. Poszukuje nowych środków wyrazu wprowadzając do swojego warsztatu nietypowe technologicznie zabiegi, akceptuje przypadek i zaskoczenie. W efekcie tych działań widz ma do czynienia z fotografią nie tylko kreowaną, ale również kreującą samą siebie. W kompozycjach bazuje na motywach świata realnego, postać lub przedmiot traktowany jest jak anonimowe formy obdarzone różnym walorem światła, gradacją szarości, dyskretnym akcentem nieoczekiwanie pojawiającego się koloru. Nacechowana specyficzną estetyką destrukcji kompozycja, wzmacniana jest autorską koncepcją budowanej w niej przestrzeni. Fotografie prezentowane podczas wystawy wykonane zostały aparatem hybrydowym łączącym zalety fotografii cyfrowej oraz natychmiastowej (za: Łaźnia)

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Lambada

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4