Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 18 czerwca - św. Elżbieta z Schönau, dziewica i zakonnica
Radio Plus Radom /KULTURA/Zna go cały świat, czy doceni Radom?

Kultura

Zna go cały świat, czy doceni Radom?

27 kwiecień 2019 / Tekst

"Przez mój kolorowy świat" - na wernisaż oryginalnej i unikatowej w skali kraju wystawy radomianina Patryka Wikalińskiego zaprasza Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu. To pierwsza wystawa młodego artysty, która przedstawia kolorową radomską architekturę uchwyconą w obiektywie.

Zna go cały świat, czy doceni Radom?
foto: Fb/Patryk Wikaliński

To pierwsza indywidualna wystawa artysty. Za pomocą sztuki minimalizmu postanowił on zmierzyć się ze stereotypowym postrzeganiem blokowisk z „wielkiej płyty". Za sprawą ogromnej pasji do uwidocznienia pełnej palety kolorów, zabawy z perspektywą i dbałości o pop-artowy detal, autor podejmuje się próby udowodnienia, że pastelowe blokowiska są doskonałym miejscem do realizowania własnej kreatywności.

Popularnie kojarzone z brudem i szarością osiedla, dziś stały się fenomenem miejskiego krajobrazu. Ich barwne malowania są rozpoznawalną wizytówką w portfolio twórcy, którego doceniła międzynarodowa społeczność. Artysta pragnie podjąć próbę rozpoczęcia dyskusji i skonfrontowania kolorowych fotografii z opiniami mieszkańców. Wystawa jest dostrzeżeniem przemian radomskiej architektury w „kreskówkowym" świecie artysty. Jest to dokonała forma promocji miasta i dowód na to, że radomscy twórcy są zdolni do realizowania swoich pasji kierowanych do szerszej publiczności w naszym kraju.

Patryk zaliczany do najlepszych fotografów mobilnych na świecie za sprawą uczestnictwa w kampanii „Shot on iPhone" udowadnia, że do uwolnienia kreatywności i stworzenia własnego fotograficznego stylu wystarczy telefon komórkowy. Publikacja jego minimalistycznej historii przyniosła artyście wiele międzynarodowych wyróżnień, a pomysł stał się źródłem inspiracji dla wielu. W polskich mediach prace Patryka zostały nazwane: „minimalistycznymi kadrami, które wyniosły polskie bloki do rangi sztuki".

Wernisaż wystawy odbędzie się 8 maja o godz. 18:00 w MBP przy ul. Piłsudskiego w Radomiu.

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"(Everything I Do) I Do It For You"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4