Na antenie: PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Katarzyna Kozimor
Patron dnia: bł. Ludwika z Sabaudii, zakonnica
Radio Plus Radom /KULTURA/Znów zagrają muzykanci

Kultura

Znów zagrają muzykanci

04 luty 2015 / Tekst

Odbędzie się druga edycja festiwalu Opoczno Folk Attack. Opoczyńskie muzeum, organizator imprezy, dostanie na jej przeprowadzenie dotację z ministerstwa kultury.

Projekt "Opoczno Folk Attack II. Zagraj mi muzykancie II” znalazł się wśród 88 pozytywnie ocenionych przez ministerstwo. - To dla tak małej placówki jak nasza wielkie wyróżnienie, bo łącznie złożonych zostało do ministerstwa 450 wniosków o dotacje - mówi Tomasz Łuczkowski, dyrektor Muzeum Regionalnego w Opocznie. Muzeum na przeprowadzenie tegorocznego festiwalu dostanie z ministerstwa 25 tys. zł. Łączna kwota potrzebna do zorganizowania przedsięwzięcia to około 50 tys. zł.
Projekt „Opoczno Folk Attack II. Zagraj mi muzykancie II” to działanie mające zachować opoczyńską kulturę muzyczną oraz popularyzować kontynuatorów ostatnich wiejskich muzykantów. Opocznianie będą mogli dzięki dofinansowaniu ministra uczestniczyć w festiwalu folkowym, który odbędzie się przy zamku kazimierzowskim. Drugim i jakże ważnym elementem projektu będzie wydanie płyty CD z muzyką zmarłego nie tak dawno skrzypka Stanisława Ksyty.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4