Na antenie: W RYTMIE RADOMIA I REGIONU
Beata Okulińska
Patron dnia: 19 sierpnia - św. Sykstus III, papież

Kultura

Poznaj świat- Chiny

04 październik 2013

Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu zaprasza od niedzieli, 6 października do zwiedzania nowej wystawy pt: Poznaj świat- Chiny.

Jest bardzo obiecującym młodym saksofonistą jazzowym. W niedzielę (6 października) w klubie Avangarda przy Miejskim Domu Kultury w Opocznie wystąpi Maciej Kądziela.

W najbliższą niedzielę w południe w kościele św. Wawrzyńca we Wrzosie w gminie Przytyk odsłonięta zostanie tablica pamiątkowa wybitnego malarza,  ks. Władysława Paciaka.

W Maleńcu o ks. Wiśniewskim

02 październik 2013

Dzięki niemu powstało obecne Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu, był również autorem wielu cennych opracowań, w tym "Dekanatu koneckiego". W 70. rocznicę śmierci postać ks. Jana Wiśniewskiego przypomni Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu.

Agnieszka i inni

01 październik 2013

Rusza kolejna edycja koneckiego przeglądu piosenki "Poezja w piosence. Agnieszka i inni". Imprezę po raz szósty organizuje Miejsko-Gminny Dom Kultury w Końskich.

Przyroda tematem prac

30 wrzesień 2013

75 zestawów prac wpłynęło na konkurs fotograficzny "Zanurzeni w przyrodzie". Już po raz dziesiąty zorganizowała go konecka biblioteka.

Spotkanie autorskie z Hanną Suchocką, ambasadorem RP przy Stolicy Apostolskiej, projekcja filmu "Bella", czy "Kiermasz Książki Katolickiej" - to wszystko odbędzie się w ramach Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej "Cultura Porta Fidei" w Radomiu. Tydzień potrwa od 6 do 13 października.

Będzie można obejrzeć obrazy przedstawiające Drzewicę sprzed wielu lat. W Miejskim Domu Kultury w Opocznie otwarta zostanie pokonkursowa wystawa "Dziedzictwo historyczne gminy Drzewica w oprawie artystycznej".

Wzięło w nim udział 23 uczestników. Ich prace będzie można oglądać w koneckim domu kultury. W piątek (27 września) uroczyście otwarta zostanie poplenerowa wystawa II Artystycznego Pleneru Końskie – Sielpia 2013.

Najbardziej znany jest z roli Henia w serialu "M jak Miłość". Grał także w serialach "Ojciec Mateusz", "Czas honoru" oraz "Na dobre i na złe". Tadeusz Chudecki odwiedzi Końskie.

Muzeum Regionalne w Opocznie zaprasza na obchody Europejskich Dni Dziedzictwa. W opoczyńskiej placówce odbędą się one w najbliższą niedzielę (8 września) pod hasłem "Nie od razu Polskę zbudowano".

Wczoraj rozpoczęły się w Radomiu 6. Ogólnopolskie Spotkania Filmowe "Kameralne Lato".  

Klub Arka wypełnił się szczelnie publicznością. Przyszli młodsi i starsi. W środę, 12 czerwca odbył się finał X Regionalnego Konkursu Literackiego.

Studio Munka, działające przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich i festiwal Kameralne Lato w Radomiu zapraszają na pokazy filmów młodych twórców. Pokazy już od wtorku, 18 czerwca.

Zobaczymy fotografie młodych radomian. W poniedziałek, 17 czerwca otwarta zostanie wystawa zdjęć w ramach I Radomskiego Przeglądu Twórczości Fotograficznej Dzieci i Młodzieży FOCUS.

IX Przegląd Teatrów Parafialnych pamięci błogosławionego Jana Pawła II rozpocznie się w czwartek, 13 czerwca w Wierzbicy. Przez dwa dni zaprezentują się teatry z Szydłowca, Suchej i Wierzbicy.

Strona 351 z 351
Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4