Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Mamer, biskup              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Ruda Malenicka, Wilczkowice
Dziś jest: Wtorek, 11 maja 2021

PORT LOTNICZY WARSZAWA RADOM

Powstanie obwodnica lotniska w Radomiu

środa, 08 maj 2019 14:21 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Odcinek drogi powiatowej Kiedrzyń - Małęczyn będzie obwodnicą Lotniska Warszawa - Radom imienia Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976. Inwestycja musi powstać, bowiem zostanie wydłużony pas startowy na lotnisku. Obwodnica powstanie do września 2020 roku.

Starosta radomski Waldemar Trelka poinformował, że powiat radomski "ma swój wkład własny w tę przełomową dla regionu budowę", ponieważ w zakres tej inwestycji wchodzi rozbudowa drogi powiatowej Kiedrzyń - Małęczyn. - Powiatowy Zarząd Dróg w Radomiu ma umowę z inwestorem, którym początkowo był prezydent Radomia, a obecnie jest to Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze. W myśl zapisów inwestor będzie musiał zapewnić utrzymanie ciągu komunikacyjnego, a dodatkowo wykonać obwodnicę lotniska w tym rejonie na swój koszt - powiedział starosta radomski.

Działki pod inwestycję ma wykupić prezydent Radomia, ale całą procedurę wywłaszczeniową i inwestycyjną realizowaną w ramach specustawy drogowej, będzie nadzorować Starostwo Powiatowe w Radomiu.

Waldemar Trelka dodał, że drogowcy mają już kolejną umowę, w myśl której w przypadku dalszej rozbudowy lotniska w Radomiu, to właśnie PPL będzie ponosił wszelkie koszty związane z przebudową czy budową dotychczasowych nowych dróg powiatowych w rejonie lotniska.

Ze starostą radomskim Waldemarem Trelką rozmawiał Radosław Mizera:

ZAPRASZAMY DO NAS