Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Franciszek Salezy, biskup i doktor Kościoła
Dziś jest: 24 stycznia 2020

PORT LOTNICZY WARSZAWA RADOM

Pełną parą idą prace przy przebudowie pasa startowego na radomskim lotnisku

27 listopada 2019, 13:43 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Mariusz Szpikowski, prezes Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze", który był gościem Bilansu Dnia przyznał, że lotnisko będzie gotowe latem 2022 roku. To wynik decyzji Krajowej Izby Odwoławczej, która nakazała wydłużenie czasu w jakim wykonawca będzie zobowiązany przeprowadzić prace przy budowie terminala na radomskim lotnisku. Termin ten został wydłużony z dwudziestu do dwudziestu sześciu miesięcy. Właściciel lotniska nie traci nadziei i obiecuje premię finansową za wcześniejsze wybudowanie terminala. PPL liczy, że umowę z wykonawcą podpisze w drugiej połowie grudnia tego roku.

- Działamy konsekwentnie i zmierzamy do uruchomienia lotniska - zapowiedział Mariusz Szpikowski. Lotnisko na Sadkowie już teraz jest wielkim placem budowy. Od kilku miesięcy trwają tam prace przy przedłużaniu i przebudowie pasa startowego. Zgodnie z umową pas startowy ma być gotowy do końca września 2020 roku.

Z romzowy dowiemy się również, że jeszcze w tym roku Porty Lotnicze ogłoszą kolejne cztery przetargi na prace budowlane na radomskim lotnisku. Firma będzie szukać wykonawców między innymi dróg kołowania i płyt postojowych, budynków lotniskowych, czy parkingów. Z Mariuszem Szpikowskim rozmawiał Radosław Mizera:

Zapraszamy do nas: