Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Etelbert, król
Dziś jest: 24 lutego 2020

PORT LOTNICZY WARSZAWA RADOM

Rozstrzygnięto kolejne przetargi dotyczące budowy lotniska w Radomiu

12 lutego 2020, 15:09 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Przetargi dotyczyły wykonania projektu budowy masztów oświetlenia nawigacyjnego oraz koncepcji rozbudowy lotniska na Sadkowie.

Jeden z przetargów dotyczył projektu budowy masztów oświetlenia nawigacyjnego drogi startowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Konsorcjum warszawskich firm Projekt Plus i Innebo Group zaproponowało zrealizowanie pracy za 602 tys. zł.

Drugi z przetargów dotyczył opracowania koncepcji oraz projektów budowlanych dla rozbudowy lotniska. Chodzi o przeprowadzenie w koniecznych zadań w ramach tzw. procedury ZRIL. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma WLC Inżynierowie z Krakowa. Swoją pracę wyceniła na 2,4 mln zł.

Przypomnijmy, że na lotnisku od kilku miesięcy trwa przebudowa pasa startowego, który ma być gotowy do końca września 2020 roku. Wykonawca, Max Bögl Polska, zrealizuje obiekt za 146,7 mln zł. Mariusz Szpikowski, prezes PPL:

Dodajmy, że na początku lutego Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze wybrało wykonawcę na budowę terminala pasażerskiego. Najkorzystniejszą ofertę w przetargu złożyła firma Mirbud, która za wykonanie swojej pracy zarobi 280 mln zł.

Zapraszamy do nas:
Free Web Counter stats counter