Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 14 sierpnia 2020

PORT LOTNICZY WARSZAWA RADOM

Budowa lotniska Radom idzie zgodnie z harmonogramem

środa, 29 lipca 2020 14:41 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Koronawirus nie wstrzymuje realizacji inwestycji.

Wojewoda Mazowiecki wydał decyzję o zezwoleniu na budowę dróg kołowania i płyt postojowych w części wschodniej lotniska a także rozbudowy wieży kontroli lotów i strażnicy dla straży pożarnej. Prace trwają również na kolei.

9 lipca 2020 roku na stacji Radom podpisana została umowa o wartości 29, 5 mln złotych na budowę rozjazdów na stacji Radom. Inwestycja zapewni sprawny dojazd do przystanku Radom Wschodni od strony stacji Radom, Warszawa i Dęblin. W uroczystości wziął udział wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel:

Z postępu prac na linii kolejowej numer 8 oraz przy budowie radomskiego lotniska na Sadkowie cieszy się wicewojewoda mazowiecki Artur Standowicz:

Prezes PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Ireneusz Merchel:

Poseł Anna Kwiecień dziękowała za ważną inwestycję dla mieszkańców Radomia:

Wykonawcą zadania jest Zakład Robót Komunikacyjnych - DOM w Poznaniu. Podstawowy zakres prac zostanie wykonany do końca października. Zamontowane zostaną dwa rozjazdy. Specjalny układ łukowy zostanie dostarczony na plac budowy w gotowych blokach, co ułatwi i przyspieszy jego montaż. Zabudowa pozostałych rozjazdów nastąpi w kolejnym etapie prac.

W kwietniu PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na opracowanie dokumentacji projektowej na nowy przystanek Radom Wschodni. Peron wyspowy będzie zlokalizowany pod wiaduktem drogowym w ciągu ulicy Żeromskiego. Schody ruchome i winda zostaną wybudowane przez miasto podczas przebudowy wiaduktu drogowego na ulicy Żeromskiego. Na przystanku będą mogły się zatrzymywać pociągi regionalne i dalekobieżne.

Zapraszamy do nas: