Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Celina Borzęcka, zakonnica
Dziś jest: Poniedziałek, 26 października 2020

PORT LOTNICZY WARSZAWA RADOM

Przetargi lotniskowe na radomskim Sadkowie

poniedziałek, 03 sierpnia 2020 11:55 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Sześć firm zgłosiło się do przetargu na budowę obiektów lotniskowych na radomskim Sadkowie. Oferenci proponują od 48 milionów do 68 milionów złotych. Zakończono również przyjmowanie ofert na wykonanie w formule projektuj i wybuduj wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie dróg kołowania i płyt postojowych po zachodniej i wschodniej stronie lotniska. Z kolei na przełomie sierpnia i września planowane jest wmurowanie kamienia węgielnego pod budowany terminal.

Piotr Rudzki, rzecznik prasowy Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze" poinformował, że budowa obiektów lotniskowych obejmuje budynek administracji służb lotniskowych, jak również Straży Granicznej, czy Urzędu Celnego.

- Finalna kwota w tym przetargu będzie z pewnością niższa, ponieważ jeszcze w sierpniu planowane jest przeprowadzenie aukcji internetowej. Aukcja wynika z faktu, że zgłosiło się więcej niż dwóch oferentów - powiedział Piotr Rudzki. Wszyscy oferenci zaproponowali 66 tygodni na wykonanie prac.

Zakończono również przyjmowanie ofert na wykonanie dróg kołowania i płyt postojowych po zachodniej i wschodniej stronie lotniska. Dzięki tej inwestycji możliwy będzie jednoczesny postój dziewięciu samolotów kodu C oraz 2 samolotów kodu E. Są to m.in. Airbus 321neo oraz Boeing 737 Max 9 czy Boeing 787-9 oraz 777-9X. Oferenci proponują za część zachodnią od 155 do 245 mln złotych, a za wschód od 25 do 48 mln złotych.

Firma Max Boegl zakończyła betonowanie głównej części drogi startowej, teraz prowadzone są prace na poboczach pasa startowego.

Z Piotrem Rudzkim, rzecznikime prasowym Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze" rozmawiał Radosław Mizera:

ZAPRASZAMY DO NAS