Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Antoni Maria Claret, biskup
Dziś jest: 24 października 2020

PORT LOTNICZY WARSZAWA RADOM

Lotnisko, czyli same korzyści dla Radomia i regionu

czwartek, 24 września 2020 09:28 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Według PPL całe lotnisko będzie gotowe na przełomie lipca i sierpnia 2022 roku.

Trwają prace budowlane na lotnisku w Radomiu. Zdaniem Mariusza Szpikowskiego, prezesa Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze" port będzie istotnym oknem komunikacyjnym dla całego regionu:

Budowany terminal będzie miał powierzchnię 30 tys. metrów kwadratowych. Urządzonych zostanie trzydzieści stanowisk check-in, dziewięć - kontroli bezpieczeństwa, zaś po osiem – kontroli dokumentów przy wylotach i przylotach. Ponadto w terminalu będzie dziesięć bramek wylotowych i trzy karuzele do odbioru bagażu. W budynku będzie także duża strefa komercyjna z punktami gastronomicznymi i handlowymi. Będzie to najnowocześniejszy obiekt tego typu w Polsce.

Prezes Szpikowski dodaje, że parametry budowanego płyt postojowych – podobnie jak drogi startowej – będą najwyższe w kraju:

Władze PPL chcą również budować zbiorniki retencyjne na terenie lotniska i wieżę lotniskową oraz parkingi i układ drogowy z miastem

I właśnie korporacja budowlana DORACO z Gdańska zbuduje drogi kołowania i płyty postojowe wraz z towarzyszącą im infrastrukturą techniczną po wschodniej stronie lotniska. Wykonawca na zakończenie budowy będzie miał 16 miesięcy. Piotr Rudzki, rzecznik PPL:

O kolejnych przetargach mówi prezes PPL Mariusz Szpikowski

Sławomir Pawlak, dyrektor ds. technicznych w firmie Mirbud

Paweł Bruger, dyrektor ds. komunikacji w fimie Mirbud:

Budowa lotniska w Radomiu zostanie zakończona w połowie 2022 roku.

ZAPRASZAMY DO NAS