Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Wirgiliusz z Irlandii, biskup
Dziś jest: Piątek, 27 listopada 2020

PORT LOTNICZY WARSZAWA RADOM

Mariusz Szpikowski: nadal wierzę w radomski projekt lotniczy

środa, 21 października 2020 15:17 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Budowa portu lotniczego w Radomiu będzie kontynuowana i zakończy się sukcesem - powiedział Mariusz Szpikowski, który dzisiaj został odwołany z funkcji prezesa Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze”. Również poseł Marek Suski przyznał, że zmiana warty w PPL nie wpłynie negatywnie na cały proces inwestycyjny na Sadkowie.

Przypomnijmy, że minister infrastruktury powołał nowego prezesa Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze”. Został nim Stanisław Wojtera. Tym samym ze stanowiska odwołano Mariusza Szpikowskiego. Przypomnijmy, że "Porty Lotnicze" odpowiadają za rozbudowę portu w Radomiu. Dzisiaj mieliśmy możliwość zadania pytania ustępującemu prezesowi PPL o dalszy los lotniska w Radomiu:

Podobnego zdania jest poseł Marek Suski z PiS:

Przypomnijmy, że budowa drogi startowej jest w 100% ukończona. Dotyczy to zarówno warstwy bitumicznej jak i cementowej. Połączono drogi dojazdowe z istniejącymi węzłami. Radomski pas ma 2500m długości, co w razie potrzeby pozwoli na przyjmowanie statków powietrznych nawet kodu E, czyli boeingów B777 czy B787. Zrealizowano również założenie strategiczne dotyczące przedłużonej żywotności drogi startowej bez potrzeby remontu.

Z kolei firma MirBud realizuje budowę terminalu zgodnie z harmonogramem. Obecnie trwają prace montażowe stalowych konstrukcji dachu oraz prace murarskie wewnątrz budynku. Na zewnątrz prowadzone są prace wodno-kanalizacyjne oraz systemu hydrantowego, tu prace zaawansowane są w 50%.

ZAPRASZAMY DO NAS