Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Elżbieta z Schönau, dziewica i zakonnica              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Odrowąż, Mroczków
Dziś jest: Piątek, 18 czerwca 2021

PORT LOTNICZY WARSZAWA RADOM

Terminal prawie gotowy na radomskim lotnisku

czwartek, 06 maj 2021 14:06 / Autor: Radosław Mizera
foto: Radio Plus Radom
Radosław Mizera

Prace na radomskim lotnisku idą zgodnie z harmonogramem - twierdzi Piotr Rudzki, rzecznik Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze”, które jest inwestorem zadania na Sadkowie. Zakończyły się już prace przy elewacji terminala. 

Prace odbywają się praktycznie na terenie całego lotniska. W budowie są drogi kołowania i płyt postojowych. Kształtu zaczyna nabierać wieża Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej i budynek Strażnicy Lotniska. Widoczne są już pierwsze dwie kondygnacje budynków. Kończą się też prace przy budowie budynków administracyjnych. - Cieszymy się, że zakończyły się prace przy elewacji terminala. Prace odbywają się wewnątrz obiektu - wylicza Piotr Rudzki, rzecznik Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze”:

Trwa kompletowanie dokumentacji umożliwiającej budowę drogi patrolowej. Został ogłoszony również przetarg na sieć szkieletową, która połączy wszystkie budynki znajdujące się na lotnisku.

Ponadto są chętni na zagospodarowanie wszystkich punktów gastronomiczno-usługowych w terminalu. Zainteresowani do 13 maja muszą zgłosić wiążące oferty wstępne. Najemcy zostaną wybrani w trakcie negocjacji.

Lotnisko w Radomiu ma być gotowe w trzecim kwartale 2022 roku. To z niego mają korzystać przede wszystkim tanie linie lotnicze i czartery, zwalniając miejsce na warszawskim Lotnisku Chopina dla samolotów LOT-u i zagranicznych przewoźników sieciowych.

ZAPRASZAMY DO NAS