Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 25 sierpnia - św. Ludwik IX, król
Radio Plus Radom /RADOM/1% dla Radomia

Wiadomości z Radomia

1% dla Radomia

28 marzec 2017 / Tekst

Radni woj. mazowieckiego przyznali 14 mln zł szpitalom i instytucjom kultury. 140 tys. otrzymają dwie radomskie placówki.

1% dla Radomia
fot. Sejmik Województwa Mazowieckiego

To kolejna już w tym roku transza z mazowieckiego budżetu na kulturę i zdrowie. - Drogi, szpitale czy instytucje kultury, to te obszary, w których zawsze jest coś do zrobienia. Dlatego sukcesywnie w ciągu całego roku staramy się przeznaczać dodatkowe środki na niezbędne inwestycje i zakup specjalistycznego sprzętu.  W tym miesiącu tylko w ramach oszczędności przeznaczymy ponad 7 mln zł na prace remontowe, a kolejnych ponad 6 mln zł na wkład własny do projektów unijnych realizowanych w ramach nowej perspektywy finansowej 2014-2020 – podkreślił marszałek Adam Struzik.

Placówki medyczne otrzymają ponad 6,7 mln zł. Niemal połowa tej sumy trafi do Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie. Lecznicę czeka modernizacja oddziałów onkologiczno-hematologicznego z pracownią cytostatyków i jej wyposażeniem, laryngologicznego, obserwacyjno-zakaźnego, chirurgii dziecięcej i dziecięcego, pulmonologicznego, opieki hospicyjno-paliatywnej, zakładu patomorfologii, zakładu bakteriologii oraz szatni pracowniczych. Szpital zakupi także sprzęt medyczny. Zasilone zostaną również: Krajowy Ośrodek Mieszkalno-Rehabilitacyjny dla Osób Chorych na SM, Mazowiecki Szpital Bródnowski w Warszawie, Mazowiecki Szpital Specjalistyczny im. dr Józefa Psarskiego w Ostrołęce, Szpital Mazowiecki w Garwolinie. - Środki, które przekazujemy przekładają się na lepsze warunki leczenia pacjentów. A to przecież oni są w tym wszystkim najważniejsi. Nasze szpitale to placówki, które przyjmują pacjentów nie tylko z naszego regionu. Z ich pomocy często korzystają także mieszkańcy innych województw. Liczymy, że w ciągu roku jeszcze kilka razy uda nam się wygospodarować dodatkowe środki, które będziemy mogli przeznaczyć na podnoszenie standardów i jakości leczenia w naszych szpitalach – powiedziała Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego.

Instytucje kultury otrzymają ponad 7,6 mln zł. To pieniądze na wkład własny do projektów unijnych, jak też na zakupy doposażeniowe. Nawięcej, bo ponad 3,8 mln zł trafi do Muzeum Mazowieckiego w Płocku. To dofinansowanie projektu "Rozbudowa Skansenu Osadnictwa Nadwiślańskiego w Wiączeminie Polskim". Modernizowany będzie też Zespół Pałacowo - Parkowy im. Fryderyka Chopina w Sannikach. Muzeum Niepodległości w Warszawie stworzy natomiast Centralny Magazyn Zbiorów Muzeum Niepodległości. Mniejszymi kwotami dotowane są też inne placówki.

Do Radomia trafi w sumie 140 tys. zł. 80 tys. zł na zakup i montaż urządzeń klimatyzacyjnych otrzyma Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących im. ks. Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego. 60 tys. wyniesie zaś wsparcie dla Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego (dawny Medyk). To dotacja na przygotowanie dokumentacji projektowej pod adaptację i przebudowę budynku przy ul. Stare Miasto 10 w Radomiu.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4